technews, recenze

25.04.2007 - Pavel Šácha

[1l]Výkony v letošní sezóně vám pomůže analyzovat nový model finského výrobce [url=www.polarshop.cz]POLAR CS400[/url]. Jde o cyklocomputer s možnou montáží na představec i na řidítka. Ovládání a pohyb v menu zajišuje 5 tlačítek ukrytých pod gumovým pásem. Toto provedení dobře zamezuje vniku vody nebo písku pod tlačítka. Velký displej o přibližném rozměru 28x29mm poskytuje během jízdy údaje až o 4 veličinách. Zobrazené hodnoty jsou doplněné grafickým symbolem a dávají tak snadno rozpoznat, co na kterém řádku zobrazuje. Tento cyklocomputer je zaměřen především na trénink a analýzu závodů a jiných sportovních výkonů a proto je vybaven komfortním hrudním pásem WearLink a bezdrátovým snímačem rychlosti – oboje s plovoucím kódovaným signálem. Jako další příslušenství je v nabídce snímač frekvence šlapání nebo sady na další kola.

 

[b]Funkce:[/b]
Polar CS400 má všechny funkce vyspělého cyklocomputeru (rychlost, vzdálenost, průměrná a maximální rychlost, stopky s mezičasy, systém používání na 3 kolech, výškoměr, frekvence šlapání atd.) Jako nástroj pro trénink přináší řadu vylepšení v možnostech sestavení tréninku – do dnešních dnů bylo možné během tréninku využívat tepové limity (spojené se zvukovou signalizací při jejich překročení). POLAR CS400 posouvá možnosti o několik kroků dál. Stejně jako u modelu [clanek=452]POLAR CS300[/clanek] lze používat limity frekvence šlapání (pouze se snímačem frekvence – doplněk) a limity rychlosti. Aby toho nebylo málo, nastavit lze takový trénink, který ve svém průběhu mění sledované meze (příklad: v počátku tréninku mohou být použity tepové limity, které pak přejdou na limity kadence a po té na limity rychlosti). V jednom tréninku může být takových změn 10. V paměti přístroje si jednoduše uložíte 10 různých nastavení tréninků (jiné pro pondělí, středu, pátek atp.) nebo využijete možnosti plánování, kde každý tréninky probíhá podle přesně stanoveného plánu. Co to je plánování? Spolu s POLAR CS400 je dodán program pro zálohu, analýzu a přenosu dat obousměrně mezi vašim PC a POLAR CS400. V programu si naplánujete tréninky na určité dny, stanovíte pro ně parametry tréninku (tepové limity nebo jiné) a přenesete je do POLAR CS400. Zde se vám objeví v menu přístroje další 2 položky. V den tréninku pouze spustíte cyklocomputer a ten už vás provází tréninkem dle předem nastavených údajů o jeho průběhu. Toto mohou ocenit trenéři, kteří trénují své svěřence „dálkově“ nebo nemohou s nimi jezdit na trati a říkat jim, co mají dělat.
Z mála uvedeného je jasné, že tento cyklocomputer je něčím, co nemá nyní konkurenci. S mnoha funkcí se můžeme mylně domnívat, že ovládání takového zařízení je složité avšak není tomu tak – menu je přehledné a velmi silným, elegantním nástrojem je dodaný program v českém jazyce, pomocí kterého můžete vše v POLAR CS400 nastavit z vašeho PC nebo notebooku.

 

A jak poznáte že trénujete správně? Zpětnou kontrolou je tzv. Polar Fitness test, který vám měří stupeň vaší kondice – víte tak, jestli se zlepšujete nebo jste už na vrcholu své výkonnosti.

 

Cena 8.800Kč platná pro květen 2007

 

[b]© 2007 [url=www.polarshop.cz]www.PolarShop.cz[/url][/b]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 1.91   images/ga_count.png 11

POLAR CS400

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif