systém bikebase

19.12.2005 - Aleš Gregor

[h]Výhody, které přináší zapojení do systému BikeBase: [/h]

 

V tomto článku, který je určen především pro pořadatele závodů, jsou popsány výhody částečného využití či plného zapojení do systému BikeBase. Nezáleží na velikosti závodu, na tom zda již máte vlastní internetové stránky, na použité technologii přihlašovaní, registrace či vyhodnocení výsledků. Pro všehcny pořadatele má tento systém své výhody a může jim značně zpřesnit a zjednodušit jejich práci.

 

[ol][ahref=1]Propagace závodu[/ahref] - představte Váš závod, závodníci na to čekají
[ahref=2]Kalendář[/ahref] - uvedení v celostátním kalendáři
[ahref=3]Stránky závodu [/ahref]- nástroj pro založení a správu internetových stránek závodu
[ahref=4]Stránky seriálu [/ahref]- nástroj pro správu cyklistického seriálu vč. internetových stránek
[ahref=5]Systém fotogalerií [/ahref]– správa fotek a generování galerií s vazbou na jednotlivé závodníky
[ahref=6]Časomíra [/ahref]- program pro prezentaci, vyhodnocení a zobrazení výsledků na webu
[ahref=7]Celostátní databáze závodníků[/ahref]
[ahref=8]Žebříček [/ahref]- zapojení do celostátního bodovacího žebříčku
[ahref=9]Reklama [/ahref]- výměnný reklamní systém[/ol]

 

[aname=1]

 

[h]Propagace závodu.[/h]
Veřejný zpravodajský server www.BikeBase.cz byl vytvořen pro amatérské závodníky a pořadatele cyklistických závodů jako místo pro získávání a zobrazování informací. Veškeré informace a články do systému přidané nepodléhají žádné cenzuře (pokud se nejedná o porušování zákona) a za zveřejnění těchto informací server nepožaduje finanční ani jinou náhradu či protislužbu.

 

Každý pořadatel může bez jakýchkoliv závazků velmi účelně prezentovat svůj závod na serveru www.bikebase.cz
Nejlepšího efektu dosáhne následujícím postupem.

 

[ol]Přidat závod do celostátního kalendáře závodů. Závody se v kalendáři dělí podle disciplín což velmi usnadňuje jejich pozdější vyhledávání.
Před konáním závodu zveřejněte pozvánku, ve které popište svůj závod př. doprovodný program.
Po závodě publikujte shrnutí, zhodnocení, zapište výsledky (buď jen slovně, nebo v rámci našeho systému odeslat výsledky v datové podobě) a nadneste výhled na příští sezónu.[/ol]

 

Jednoduchým způsobem lze vkládat fotografie a připojovat soubory jako např. mapa, přihláška, letáky atp.

 

Výměnou za tuto službu (u závodů, které mají vlastní web) chceme jen zobrazení našeho banneru na Vašich stránkách. Př. zobrazení našeho seznamu nejnovějších článků či kalendáře akcí v krajním sloupci.

 

[aname=2]

 

[h]Uvedení závodu v celostátním kalendáři závodů[/h]
Cyklistických akcí je již opravdu dost, některé jsou kvalitnější některé méně ale přesto spousta závodů nemá odpovídající návštěvnost především z důvodu slabé informovanosti cyklistické veřejnosti.
Celostátní kalendář cykloakcí s možností detailního výběru disciplín a míst konání, Vám usnadní výběr termínu vašeho závodu tak, aby nedocházelo ke zbytečnému překrývání závodů.
V české republice citelně chybí jeden centrální kalendář cykloakcí. Kalendářů je spousta, ale většina z nich je omezena regionálně, nebo obsahuje pouze větší akce jejichž informace jsou i tak dostupné na internetu. O menších akcích a závodech i ve svém regionu se často dozvídáme až po jejich konání.
V našem projektu nabízíme zveřejnění základních informací o akcích které mají vlastní web a zároveň přicházíme s nabídkou snadného vytvoření internetových stránek pro pořadatele, kteří webové stránky nemají.
Součástí projektu je i oslovování cyklistických klubů a spolků a získávání informací o nových akcích.
Záznamy do kalendáře lze přidávat bez zásahu programátora prostřednictvím redakčního systému (tento způsob preferujeme), nebo ohláškou na e-mail bikebase@tiscali.cz.
V roce 2007 se nám podařilo propojit kalendáře Pelotonu, ČSC a etbikez.com a rozšířit tak náš společný projekt viz samostatný článek: [clanek=1138]

 

[aname=3]

 

[h]Nástroj pro založení a správu internetových stránek závodu[/h]
Unavuje vás tvorba www stránek v HTML? Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci? U nás to zvládnete SNADNO, ZDARMA, RYCHLE A SAMI: Celá správa funguje na tzv. redakčním systému, což je technologie, která umožňuje zadávat a měnit informace jednoduše prostřednictvím formuláře a k provedení veškerých akcí není nutné oslovovat programátora. Všechny změny a nově zadané informace se na internetu zobrazují okamžitě.
V dnešní době elektronické komunikace jsou internetové stránky závodu nutným a velmi šikovným prostředníkem mezi pořadatelem a závodníkem. Nezaleží na tom, jestli se jedná o mistrovství republiky, nebo malý lokální závod kolem vesnice. Informace uložené na internetu jsou totiž dostupné každému kdekoliv a kdykoliv, čímž Vám jako pořadatelům odpadá zdlouhavé objasňovaní stále stejných otázek: Kdy? Kde? Jak? Za kolik? a podobně. Pro nás není rozdíl mezi malými a velkými závody. Všichni mají u nás stejné možnosti – kvalitně a profesionálně informovat závodníky o Vašem závodě.
Nespornou výhodou je i registrace doménového jména (jednoduše zapamatovatelná internetová adresa) třetího řádu ve formátu www.vášzávod.bikebase.cz , kterou získáte zdarma.

 

Položky správy:
[ul] Propozice – základní informace o závodu
Články - možnost psát články, přidávat fotografie
Kategorie – přidávání a změna kategorií.
Výsledky – vkládání výsledků
Opravy – jedinečný systém dodatečné editace výsledků
Fórum – fórum k závodu
Vzhled – úprava vzhledu stránek závodu[/ul]

 

Správa internetových stránek závodu spočívá v zadání a zobrazení veškerých informací spojených se závodem, které může zakladatel závodu (po přihlášení prostřednictvím jména a hesla) kdykoliv a odkudkoliv měnit. Zakladatel závodu si může také zvolit další správce závodu, kteří mají stejné možnosti jako on.
Autor článku má možnost nechat zobrazit svůj článek na hlavní straně serveru www.BikeBase.cz Redakční rada po přečtení článku a vyhodnocení jeho kvalit tuto žádost buď povolí, nebo ji s patřičným opodstatněním a komentářem zamítne.
Velmi důležitou součástí správy je i zadávání a oprava výsledků. Výsledky lze do systému vložit z libovolného zdroje a upravené do základního datového formátu CSV, nebo velmi jednoduše načíst z našeho zdarma poskytovaného programu časomíra, o kterém se píše níže.
Po opravě dosaženého času dojde k automatickému přepočítání výsledků vč. přepočítání a vyhodnocení bodů. Pokud je závod zařazen do seriálu, nebo více seriálů, dojde i k přepočítání bodů a jejich správnému přiřazení jednotlivým závodníkům, to vše automaticky.

 

Do sezóny 2006 bude též zprovozněna správa vzhledu stránek závodu. Správce bude mít pravomoc měnit design stránek, měnit menu a přidávat vlastní reklamní bannery. Správa se bude vztahovat na levý sloupec a horní hlavní obrazový panel.
Založení a správa závodu na serveru www.BikeBase.cz je zdarma. Serveru zůstává možnost zobrazení reklamního banneru v horní části stránky a správa pravého sloupce, který slouží pro zobrazení všeobecných informací z oblasti cyklistiky.

 

[aname=4]
[h]Nástroj pro správu cyklistického seriálu vč. internetových stránek[/h]
celý systém BikeBase vznikl právě pro potřeby MTB seriálu horských kol Peklo severu. Pro tento seriál byl systém navržen a od roku 2003 i testován a rozšiřován. Správa seriálu je celá na internetu a obsahuje následující položky:
[ul] Propozice - zadávání a možnost změny základních propozic
Závody – seznam, možnost přidání či odebrání závodů a základní informace o jednotlivých závodech seriálu.
Výsledky – zobrazení výsledků jednotlivých závodů a průběžné bodové výsledky jednotlivých závodníků seřazené dle kategorií.
Kategorie – přidávání, odebírání a možnost editace jednotlivých kategorií pro závody seriálu
Bodování – možnost nastavení schématu a principu rozdělování bodů závodníkům dle jejich dosaženého pořadí
Opravy – Jedinečný systém oprav výsledků především z hlediska duplicitních záznamů (jeden závodník se dvěma záznamama)
Články - možnost psát články, přidávat fotografie. Do záložky články v seriálu se též automaticky přenášejí příspěvky zapsané v sekci články u jednotlivých závodů seriálu.
Fórum – fórum k seriálu (přenášejí se sem i fóra a diskuse jednotlivých závodů seriálu
Soutěž týmu – automatické sčítání bodů týmu
Vzhled – úprava vzhledu stránek závodu[/ul]

 

[aname=5]

 

[h]Systém fotogalerií[/h]
Snadno a jednoduše můžete vložit fotografie k článku, akci, závodu, výletu či oslavě. Fotky lze vkládat jednotlivě, nebo hromadně zabalené v ZIPu.
U fotogalerií k závodům mají fotografie po zadání startovního čísla závodníka přímou vazbu do jeho profilu (zobrazí se na jeho soukromých stránkách aniž by musel projíždět celou fotogalerii). Taktéž se u fotografie zobrazí jméno, pořadí a závod ve kterém byla fotografie pořízena.
Systém lze využít i pro komerční společnosti zabývající se fotografováním cyklistických akcí. Momentálně pracujeme na rozhraní, které umožní zakoupení fotografií.

 

[aname=6]
[h]Program pro prezentaci, vyhodnocení a zobrazení výsledků na internetu[/h]
Počítačový program s pracovním názvem „Časomíra“ pro prezentaci závodníků a vyhodnocení výsledků slouží k urychlení a zpřesnění práce pořadatelů. Program dodáváme zdarma. Práce s ním je jednoduchá a dokáže jej obsluhovat každý běžný uživatel PC.
Program a práci s ním lze rozdělit na následující bloky:
[ul]Založení nového závodu – disciplíny, název atp.
Nastavení – download dat závodníků z centrální databáze, př. opravy dat
Prezentace – zadávání přihlášených závodníků z přihlašovacích lístků, přímo přečtením karty s čárovým kódem (funkce ověření platby předem) nebo z datového souboru předběžně přihlášených
Zadání výsledků – přepisem z listin od rozhodčích, nebo z datových zdrojů od čipových systémů
Vyhodnocení výsledků a tisk listin – možnost průběžného tisku výsledků (vč. bodování u seriálů)
Odeslání dat na internet – po připojení počítače k internetu lze snadno odeslat výsledky, které se okamžitě zobrazí a přiřadí jednotlivým závodníkům (u seriálu se též automaticky přiřazují body do bodovací soutěže)[/ul]

 

[aname=7]

 

[h]Celostátní databáze závodníků[/h]
Veřejná databáze závodníků je databáze, která obsahuje základní data: jméno, příjmení, rok narození, pohlaví, tým, BikeBase číslo a číslo licence ČSC. Databáze je v univerzálním formátu CSV a lze ji po ověření totožnosti pořadatele kdykoliv načíst přímo ze stránek www.bikebase.cz

 

[aname=8]

 

[h]Zapojení do celostátního bodovacího žebříčku[/h]
Cílem tohoto projektu je bodovací žebříček závodníků z českých závodů. Předpokladem je zapojení všech cyklistických závodů z jednotlivých disciplín na území České Republiky do jednoho „velikého seriálu“. Závody budou rozděleny do několika kategorií dle jejich významu. Každá kategorie bude mít i rozdílný počet bodů pro závodníky. (Nejvíce český pohár, nejméně třeba Hnoják kolem Rybníka).
Celý systém funguje automaticky za dodržení základních pravidel – registrace závodu, zaslání výsledků v předepsaném univerzálním formátu. Žebříček se bude vypisovat oficiálně pro závodníky s platnou licencí ČSC a neoficiálně i pro hobíky, kteří se na závodě zaregistrují pod tzv. BikeBase číslem. Závodník s licencí nemusí být registrován v systému BikeBase, přesto se mu budou body sčítat.

 

[aname=9]
[h]Výměnný reklamní systém[/h]
Nabízíme [b]výměnný systém reklamních bannerů[/b] a dva další produkty na bázi RSS.
Jedná se o stručný [b]výpis[/b] původních aktuálních [b]článků serveru[/b] www.bikebase.cz výměnou za zobrazení novinek z vašeho serveru vždy na hlavní straně. Tyto seznamy fungují pouze jako nadpisy odkazující na stránku původního dodavatele.
Dále nabízíme možnost [b]zveřejnění celostátního kalendáře závodů[/b] na Vašich stránkách. Jedná se o náš kalendář závodů, do kterého mohou závod přidávat všichni registrovaní uživatelé. Výpis zobrazovaných závodů na vašich stránkách lze filtrovat dle jednotlivých disciplín či regionů.

 

 

[b]Související články:[/b]
[ul][link=www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=5]Co je to Bikebase a jak funguje?[/link]
[link=www.bikebase.cz//article.php?VIEW&ARTICLEID=147]Možnosti a výhody registrace závodníků, turistů, obchodníků atp. v systému BikeBase[/link][/ul]

 

Další články na téma bikebase [link=www.bikebase.cz//article.php?VIEW&ARTICLEID=64]zde:[/link]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.54   images/ga_count.png 338

Co nabízíme pořadatelům cyklistických závodů

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif 
sisli escort mecidiyekoy escort taksim escort umraniye escort istanbul escort besiktas escort bomonti escort istanbul escort