rozhovory, pozvánka

03.02.2006 - Aleš Gregor

[1l] Kde se vzal tu se vzal...rozhovor s Bážou. [b]Báža alias Vláďa Lepšík[/b], nebo obráceně, pořádá [b]Six Numbers Hidden Power 2006[/b] monstrózní akci pro všechny lidi co se rádi hejbou a jezděj na kole. Nasekal spoustu kategorií včetně dvojic s přídavnym [b]dětskym vozíkem[/b]. Perfektní příprava a vychytávka ve formě [b]školek[/b] v centrálních táborech umožňuje i párům s dětma prožít parádní aktivní dovolenou. Přesto že se jedná o první ročník, předpokládám přepychovou organizaci - nároky kladené na pořádání a program v [b]závodě světového poháru[/b], který Báža předloni zajišoval, naplnil a byla z toho vskutku vyjímečná akce. Dokonce se zkušeně vypořádal i s áftrakšn, která je u těchto podniků obzvláště vypečená a široký okruh lidiček jezdí podobné akce nejen pro zážitky z kola... :) No nebudu Vás napínat a...

 

[b]BB: Co tě to napadlo uspořádat takhle náročnou akci ?[/b]
SN: No napadlo ?, napadlo no, já jsem totiž před rokem 1995 zakládal u nás MTBO ( Mountain Bike Orienteering), s kterým jsem se sice na dlouhou dobu rozloučil a jezdil si jen tak pro legraci jenže pak se mi zase zachtělo přeci jen trochu závodit a navíc jsem našel paráka, který by mé turistické tempo byl ochoten akceptovat.

 

[b]BB: Ale tos mi neodpověděl na otázku….[/b]
SN : Klídek, objevil jsem vynikající disciplínu, kde už nemusíš hltat v tréninku kilometry a jezdit na krev a i práce s mapou je daleko jednoduší než při orientačních závodech na speciálkách. Příkladem budiž [url=www.bike-adventure.cz]Poděbradka Bike Adventure[/url], či [url=www.bakovdevils.cz]Ruská Ruleta[/url].

 

[b]BB: Já se to snad nedozvím…..)))c:[/b]
SN: No tak prostě se mi to hrozně zalíbilo a začalo se nám dokonce výsledkově i dařit, ale hlavně se člověk dostal mezi nový kluky a holky a myšlenka uspořádat něco podobnýho mě budila už delší dobu.

 

[b]BB: No ale šest etap? [/b]
SN : No víš jak to je, nějaký zkušenosti s pořadatelstvím mám a ohlas na finále World Rankong Event v MTBO v srpnu 2004 v Boru mi furt nějak nedal spát.
No a pak mě navštívili kámoši, kteří dříve MTBO nejen jezdili, ale i pořádali, pivko dalo pivko, vymetli jsme pár novoborskejch hospod a ráno jsme zjistili, že jsme něco vymysleli, jen jsme pořádně nevěděli co. Ovšem stačilo pár telefonátů a myšlenka byla zpátky.

 

[b]BB: To nezní moc seriozně….[/b]
SN: Nezní, já vím, ale voni bajkeři taky nejsou bůhvíjaký nějaký pedanti, uvidíme letos 20.8., pak bude čas pro kritiku. My totiž chtěli v první fázi udělat něco jako klasickej etapák s přesunem každý den,ale já jsem si čím dál tím víc uvědomoval, že by to měla být pro lidí spíše dovolená, než nějaká akce pro pár survivalistů, takže nakonec jsme šli do kompromisu dvou center a budeme vedle sportovní stránky i dbát na další možná vyžití po samotných etapách.
Taky proto zvolena pro první ročník lokalita nepříliš kopcovitá, tedy jihočeský kraj.
Přiznám, že se s tím přišel já , protože jsem tam byl před dvěma tety na dovolené a moc se mi tam líbilo.

 

[b]BB: Chceš přestavit celý tým ?? [/b]
SN : no sluší se to, jsme sice každý z jiného konce republiky , ale aspoň neschůzujeme furt u piva a tím pádem je za námi už fůra práce v přípravách. Tomáš Kolařík, Pavlík Hanák a Ráďa Budík jsou spíše orientační běžci, ale jsou organizačně schopní, znám jejich přednosti z různých jiných akcí nejrůznějšího charakteru, každý z nich je nedílnou částí týmu.
Jeden rozumí mapám a stavbám tratí, jiný má zkušenosti s dodáváním technického zázemí pro jiné sportovní akce „ na klíč“, další má takové kontakty, aby byla kulturní stránka akce na výši a společně všichni rozumíme babám a pivu.

 

[b]BB: Můžem se těšit na nějakou konkrétní kulturní akci ??[/b]
SN.: Zatím je dojednána kapela Tři sestry revival, ale to určitě není konec, chceme každej večer nějaký program ale aby to bylo pestrý, úderný ale neúnavný.

 

[b]BB: Tak to jen síla jen ve čtyřech..[/b]
SN. Ne tak úplně Honza Svoboda sice závod pojede, ale udělal spoustu práce při přípravách a údržbě webových stránek a při přípravě reklamních předmětů. On je asi jediný klasický bajker z nás všech a asi jediný cyklista, který má vydané kondomy s vlastní fotkou. Od té doby se o něj holky jen perou.
No a nesmím zapomenout na svou spolujezdkyni Maidu, která dohlíží, abychom při společných pracovních schůzkách neprochlastali členské příspěvky.
Tohle je jen přípravnej výbor, ale vlastní akce se samozřejmě zúčastní daleko víc pořadatelů.

 

[b]BB: Ty vole gumy jo?[/b]
SN: No jak vznik název Šest čísel (jako startovních) jsme tomu jakoby začali dávat malinko erotickej podtext, ale ve vší slušnosti, přesto mi kondom propagující náš závod přišel jako reklamní předmět celkem dobrej nápad.

 

[b]BB: A byl??[/b]
SN : No zřejmě jo, protože mi na každý akci, kde propagaci dělám mizej před očima. Ale dost možná , že to není jen tím, že maj krabičku s cyklistou a uvnitř je rozpis závodu. Tys jich po mě chtěl před vánocema taky asi deset balíčku, Aleši , ne?

 

[b]BB: To bylo pro kamarádky..., chceš ten závod nějak blíž popsat ??[/b]
SN: Nechci, všechno se lze dočíst na stránkách [url=www.sixnumbers.cz]www.sixnumbers.cz[/url] a navíc už mi trochu vyschlo v krku .

 

[i]„Mladá paní udělejtee nám každýmu ještě jedno a budem platit, dohromady to bude 16 piv !!!“[/i]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.54   images/ga_count.png 37

Rozhovor s Bážou - ředitelem akce Six Numbers 2006

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif