ostatní

01.09.2009 - Pavel Kozlík

[1C]

 

[i][url=www.bikebase.cz//article.php?ARTICLEID=293]Celý deník[/url][/i] :-P

 


[b]Za září 1 454 km, 72/74 kg, letos 12 855 km, 80/74 kg[/b]


[b]1.9. Út 115 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 105 km, 24,7 km/h, TF 131, max. 171, nastoupáno 1 510 m, 3 653 kcal, 26°C, min. 23°C, max. 30°C, JV vítr, jasno, FL-Zelená hora-Dyleň-Janovského pramen-Holina-Janovského pramen-3 Sekery-Nebanice-Hazlov.

 

Původně jsem už do Vimperku nějak víc jezdit nechtěl, ale je třeba využít počasí, dokud je hezky. Janovského pramen prostě nemá chybu :-)).

 

S těmi závody já teda fakt už nevím. Celé léto parádní počasí a když je závod, tak vždycky fialový hnus. Přesně jen na ty dva dny. Podle předpovědí to tak má být i ve Vimperku :-(.
[hr]
[b]2.9. St 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

[2l][3r]Zajistil jsem si bydlení v Penzionu [url=www.penzion-vimperk.cz/]Volyňka[/url], takže spacák můžu nechat doma. Mít možnost se před 24 hodinovkou pořádně vyspat je jedna ze základních a nejdůležitějších věcí. Proto taky nesmím zapomenout špunty do uší, kdoví, jaký je pod okny provoz B-].

Taky jsem si dneska koupil místenku na kolo, tak bych se snad do Vimperku měl dostat bez problémů.

Teď už nezbývá, než sledovat [url=wetter.rtl.de/europa/uebersicht.php?id=11457&ort=Churanov]počasí[/url] a podle toho oblíknout sebe i kolo, protože s sebou nic nepotáhnu a tak mám jen jeden pokus a jestli se seknu…
[hr]
[b]3.9. Čt 18 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

Pořád nemůžu uvěřit tomu, že zrovna na víkend má být hnusně, když je furt hezky a teplo. Třeba předevčírem o půlnoci bylo ještě 21°C a dneska ráno neuvěřitelných 16°C, což tady nebylo ani přes den celou dobu, co jsem se červenci pekl při 30°C – 35°C v Ostravě na dovolené. Když jsem se vrátil, tak mi nikdo nechtěl věřit, že o 515 km na východ bylo ve stejnou dobu o 20°C tepleji. Bohužel ale, všechny předpovědi se shodují, že na víkend se má ochladit aspoň o 10°C. A Vimperk už je v horách, tak tam to přes den nevyleze ani k 15°C. A v noci budeme nejspíš rádi, když nebude moc mrznout :-D. Jako kdyby to ještě ty tři dny nemohlo vydržet. A to se ještě neví, jak to bude s deštěm, protože ty předpovědi se každou chvíli mění. Chjo :-(.

 

S přírodou se ale bojovat nedá a tak nezbývá, než se přizpůsobit tak, aby se to nepodepsalo na zdraví. V mém případě na kloubech a to znamená pořádně se oblíknout. Jenomže tak se sice dá jezdit, ale už ne závodit, o podání normálního výkonu ani nemluvě. Proto ani nemá smysl honit minuty v depu a tak si vystačím s tím, co občerstvovačka dá. Aspoň nebudu otravovat Ječňákovu čtyřku, která se mi nabídla se supportem. Tímto tedy vezme za své můj cíl, kvůli němuž jsem do Vimperku původně chtěl jet a můj pokus o zdolání 10 výškových km se promění na pohodovou turistickou podzimní projížďku. Takto nezávodně pojatá Vimperská 24 však může být hezká i přes nepřízeň počasí. Měl bych si zarezervovat půlku jednoho ze selátek :-D.
[hr]
[b]4.9. Pá 25 km:[/b] Přesun do Vimperku a projetí trati.

 

Zatím to vypadá, že buďto pršet nebude vůbec nebo skoro pořád, ale ne moc, protože podle [url=medard-online.cz/index.php]Medarda[/url] Vimperk leží v blízkosti této hranice. Ale to by měli znát místní, jak to u nich funguje B-].

 

Každopádně kosa bude ukrutná, většinou mezi 5°C a 10°C. Komáři nás nesežerou :-D.

 

Tak jsme si večer byli projet tra. No, mokré to je, mokré. Musím dát dozadu ten Nanoraptor, Furious Fred by po dvou hodinách v těch kopcích přestal zabírat. Ale po těch mokrých kořenech dolů, to teda bude něco. Andrzej si to samozřejmě pochvaluje, tra je mu ušita na míru. Otázka je, jak se v těch krpálech bude člověk cítit třeba po takových 10 hodinách :-D. Udělal jsem chybu, že jsem zase sundal ty oboustranné XTR pedály. Jakmile ze sjezdu nebo ve výjezdu na těch kořenech vyskočím z pedálu, budu mít problém se do něj zase dostat. Když ale mají při větším záběru vakl, mrchy a to mi vadí :-(.

 

Po projetí trati jsem chtěl dát sele, ale ještě ho neměli hotové, že za 20 minut. Tak jsem zatím zajel na barák se vysprchovat a převlíknout se. Jenomže mezitím se setmělo a já k Vodníkovi netrefil. Ke všemu začalo pršet a po chvíli udatně lít a já v tom půl hodiny jezdil, než jsem do areálu dorazil. Mokrý, jako potkan. Těšil jsem se aspoň na sele, ale bohužel, už nebylo, že prý až za 20 minut bude další. Tak jsem se přesunul k vedlejšímu stánku a protože jsem dneska ještě nic nejedl, než přestalo pršet, skousnul jsem tři klobásy, jeden katův šleh a půl přepravky nakrájeného chleba :-D.

 

Čtvrt hodiny jsem se ve sprše rozmrazoval a teď to všechno suším a do rána na tom elektrickém žebříku snad usuším :-).
[hr]
[4l][5r][b]5. - 6.9. So - Ne 320 km:[/b] Bajk 1, Vimperská 24, 14,5 km/h, TF 130, max. 173, nastoupáno 8 290 m, 18 615 kcal, 9°C, min. 4°C, max. 14°C, vítr, zataženo až polojasno, tra po nočním dešti, 32 okruhů.

Zatím jen tolik, že jsem ji vyhrál absolutně, což zaskočilo hlavně pořadatele, protože to vůbec nevěděli, až když jsem jim to řekl. Oni to ale nevěděli ani z televize, když mě odchytili v cíli k rozhovoru. Furt mluvili o vítězství ve veteránech a to jsem se divil zase já, proč je zajímá zrovna toto, když jsem zvítězil celkově. Časomíra totiž uváděla jen pořadí v kategoriích a veteránská kategorie je tak samozřejmě až v druhém sledu. No jo, vládne nám technika :-D.

 

Sólo muži do 40 let:
1. Bulín – 30 kol
2. Božák – 30 kol
3. Bartík – 28 kol

 

Sólo ženy do 40 let:
1. Zrnová – 23 kol
2. Chlíbková – 20 kol
3. Grauzelová – 16 kol

 

Sólo veteráni nad 40 let:
1. Kozlík – 32 kol
2. Neprášek – 27 kol
3. Kristan – 25 kol

 

Sólo veteráni ženy nad 40 let:
1. Kubíčková – 10 kol

 

Dvojice muži:
1. Oudes, Podlipský – 38 kol
2. Konvička, Rábl – 38 kol
3. Želina, Guttenberg – 36 kol

 

Dvojice mix:
1. Topinky :-) – 32 kol
2. Hácha, Pešková – 20 kol
3. Vláčil, Maxová – 15 kol

 

Čtveřice muži:
1. Černý, Vitvar, Zima, Mikovec – 43 kol
2. Harazim, Jirka, Viktor, Svorada – 41 kol
3. Puchinger, Čámský, Pazourek, Ludvík – 37 kol

 

Čtveřice veteráni:
1. Krbec, Palouda, Palouda, Šrot – 34 kol

 

Čtveřice mix:
1. Fiala, Kalita, Čapek, Krymová – 37 kol
2. Charvát, Charvát, Širmerová, šel – 35 kol
3. Landkammer, Zikmund, Fejfárek, Jánská – 33 kol

 

Šestice:
1. Kříž, Vozka, Jindřišek, Havel, Kuchmistrz – 41 kol
2. Jedlička, Jedličková, Mondl, Steinbach, Šimeček, Mondl – 37 kol
3. Švarcbachová, Fullsacková, Růžičková, Rožková, Rieglová, Junová – 26 kol

 

A [Url=www.bikebase.cz//article.php?ARTICLEID=3852]zde[/url] je článeček :-).
[hr]
[b]7.9. Po 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

[10l]Hlas jsem ztratil už včera odpoledne a večer se do mě dala ukrutná zima. To už jsem byl doma. Zalehnul jsem a když jsem se chtěl otočit na bok, tak to prostě nešlo, nemohl jsem se hnout. V noci jsem se vzbudil a už jsem se pohnout maličko mohl. Než jsem domyslel, jestli budu ráno vůbec schopen vstát do práce, zase jsem usnul. Z postele jsem ráno vstal, což jsem považoval za obrovský úspěch. Horší to bylo vlézt na kolo a když jsem v práci zastavil, málem jsem sebou šlehnul. Dopoledne už to šlo rychle, každou hodinou jsem cítil, jak se všechno zlepšuje. Odpoledne už jsem byl celkem v pohodě, jen stehna trochu bolí, ale nohy už mají zase tah a malou jsem už nedával ani do kopců. Regeneruji rychle, ale tohle mě opravdu překvapilo, protože večer jsem byl totálně mrtvý :-).
[hr]
[b]8.9. Út 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

Dá se říct, že už jsem celkem v pohodě, hlavně mě nic nebolí, mám tím na mysli třeba klouby, namožený sval, šlachu a tak. Jen standardní únava, která rychle odchází :-).

 

Na hlavní u Poustky akorát vyjížděl autobus od zastávky, ale jeho zrychlení je na můj stav stále velké a při dosažení 50 km/h jsem ho nechal. Ale i tak dobrý :-).

 

Začal jsem taky psát článek. Potřeboval bych do něj nějaké fotky, tak jestli někdo něco máte, budu rád. Nemusím na nich být já, prostě fotky k závodu, ať článek není suchý :-).
[hr]
[b]9.9. St 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

Venku je moc hezky, už bych pomalu i lehce mohl vyjet, ale dělám na článku a chci ho mít hotový, něž to vyčichne :-).
[hr]
[b]10.9. Čt 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.

 

Byla to teda dřina, ale článek mám hotový. Ještě ho musím zkontrolovat a nasoukat do něj fotky. Je ale děsně dlouhý, tak nevím, nevím, jestli se mi ho bude chtít číst ještě jednou :-).
[hr]
[b]11.9. Pá 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.
[hr]
[14l][b]12.9. So 35 km:[/b] Bajk 1, Bylo hezky, tak mě odpoledne Mirka vyndala z domu a pohodově jsme objeli jeden okruh přes Halštrov-Aš-a po Signálce k Bohoušovi do Libé, kde jsme dali kafe. Že prý mám ošklivé a špinavé kolo, ale mi naopak přijde moc hezké a čisté. Na to, že má po 24 hodinovce. Co na tom, že už uplynul týden :-D.
[hr]
[b]13.9. Ne 0 km:[/b] Dnes nic.
[hr]
[b]14.9. Po 20 km:[/b] Bajk 1, dnes jen do práce.
[hr]
[b]15.9. Út 20 km:[/b] Bajk 1, zase jen do práce.
[hr]
[b]16.9. St 20 km:[/b] Bajk 1, do práce.

 

Sakra, venku tak hezky, ale jsem nějaký zdechlý, jen bych spal a žral :-(.
[hr]
[b]17.9. Čt 21 km:[/b] Bajk 1, do práce.
[hr]
[b]18.9. Pá 19 km:[/b] Bajk 1, do práce.

 

Konečně jsem přezul na normální gumy. Ještě musím sundat toho SIDa a 22 převodník a strčit je zase na rok do kredence :-D.

 

Jestli ráno vstanu, mohl bych se zajet podívat do Chodova. Mirka pojede už 3. ročník Chodovského maratónu :-).
[hr]
[b]19.9. So 100 km:[/b] Bajk 1, 26,3 km/h, TF 114, max. 149, nastoupáno 830 m, 2 470 kcal, 15°C, min. 11°C, max. 20°C, V vítr, jasno, Hazlov-Sokolov-Chodov-Sokolov-Třebeň-Starý Rybník-Hazlov.

 

Tak jsem si ráno udělal obrovské násilí, vstal a včas i do Chodova vyjel. Bohužel ale, foukal tak příšerný protivítr, že jsem do Chodova dorazil až těsně před desátou. Takže už jsem nikoho nenašel a protože jsem nevěděl kudy se jede, otočil jsem to zase domů. Aspoň, že Mirka to stihla včas :-).

 

Konečně jsem ale aspoň zase vyjel někam jinam, než jen do práce. Ještěže je po sezóně, ten Vimperk mě zřejmě sešrotoval víc, než jsem si myslel. Nic mi není, ale jsem děsně unavený a furt bych spal :-(.
[hr]
[b]20.9. Ne 45 km:[/b] Bajk 1, 20,1 km/h, TF 113, max. 160, nastoupáno 775 m, 1 519 kcal, 20°C, min. 18°C, max. 24°C, jasno, Hazlov-Halštrov-Signálka-Golf-Hazlov.

 

Celé dopoledne byla mlha, takže jsem s Ašákama, jak původně měl v plánu, nejel a odpoledne jsem se jen trochu provětral v lesích za barákem :-).
[hr]
[b]21.9. Po 86 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 76 km, 28,5 km/h, TF 129, max. 167, nastoupáno 490 m, 2 198 kcal, 21°C, min. 19°C, max. 23°C, jasno, silný SV vítr, FL-8 x okolo Třebeně-FL-Hazlov.

 

Na tomhle okruhu se teď asi budu vyskytovat častěji. Hezky to na něm odsejpá a je to kousek domů. K prameni je to teď už přece jen daleko a dojížděl bych za tmy.
[hr]
[b]22.9. Út 63 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 53 km, 23,5 km/h, TF 99, max. 159, nastoupáno 565 m, 1 186 kcal, 22°C, min. 16°C, max. 24°C, jasno, FL-Pomezí-Cheb-SRN-Zelená hora-Pomezí-Hazlov.

 

Dneska se v Chebu konal Den bez aut. Sjelo se nás asi přes 20 a v pohodovém tempu jsme přes Německo dojeli do hospody na Pomezí, kde jsem chvíli poseděli.
[hr]
[b]23.9. St 92 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 82 km, 28,6 km/h, TF 132, max. 175, nastoupáno 535 m, 2 4109 kcal, 23°C, min. 20°C, max. 25°C, jasno, Z vítr, FL-9 x okolo Třebeně-FL-Hazlov.

 

Jestli na tomhle okruhu vydržím, tak bych letos 15 000 km měl dát v pohodě :-).
[hr]
[b]24.9. Čt 95 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 85 km, 31,3 km/h, TF 134, max. 166, nastoupáno 495 m, 2 367 kcal, 18°C, min. 18°C, max. 19°C, zataženo, Z vítr, FL-10 x okolo Třebeně-Hazlov.

 

Odpoledne jsem si vzal dovolenou, ale došla mi voda, tak jsem to ukončil a jel domů :-).
[hr]
[b]25.9. Pá 20 km:[/b] Bajk 1, jen do práce.
[hr]
[b]26.9. So 0 km:[/b] Dnes jen gaučink.
[hr]
[19l][20r][b]27.9. Ne 78 km:[/b] Bajk 1, 19,3 km/h, TF 104, max. 167, nastoupáno 1 000 m, 2 371 kcal, 19°C, min. 13°C, max. 25°C, jasno, Hazlov-Aš-Signálka-SRN-Aš-Hazlov.

Pohodová podzimní projížďka s Ašákama. Jelo nás něco přes deset.
[hr]
[b]28.9. Po 50 km:[/b] Bajk 1, 25,3 km/h, TF 122, max. 161, nastoupáno 585 m, 1 451 kcal, 17°C, min. 16°C, max. 20°C, oblačno, Hazlov-3 x Výhledy-Horní Paseky-Aš-Nebesa-Hazlov.
[hr]
[b]29.9. Út 46 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 36 km, 22,8 km/h, TF 116, max. 157, nastoupáno 450 m, 1 152 kcal, 12°C, min. 11°C, zataženo, FL-Seeberg-Polná-Lipná-Výhledy-Horní Paseky-Vernéřov-Výhledy-Golf-Hazlov.

 

V Lipné u cesty prodávají úrodu ze zahrádky, tak jsem naložil 4 kg karotky a vydal se s ní do kopců :-D.
[hr]
[b]30.9. St 46 km:[/b] Bajk 1, ráno do práce a odpoledne 36 km, 23,6 km/h, TF 116, max. 158, nastoupáno 460 m, 1 050 kcal, 14°C, min. 12°C, zataženo, FL-Seeberg-Polná-Lipná-Výhledy-Horní Paseky-Vernéřov-Výhledy-Golf-Hazlov.

 

Zopakoval jsem si ten včerejšek, ale tentokrát bez karotky na zádech :-).
[hr]

 

[i][url=www.bikebase.cz//article.php?ARTICLEID=293]Celý deník[/url][/i] :-P

 

[hr]


foto/thumb/0000096649.jpg
foto/thumb/0000096654.jpg
Penzion Volyňka
foto/thumb/0000096655.jpg
Penzion Volyňka
foto/thumb/0000096704.jpg
foto/thumb/0000096705.jpg
foto/thumb/0000096706.jpg
foto/thumb/0000096707.jpg
foto/thumb/0000096708.jpg
foto/thumb/0000096709.jpg
foto/thumb/0000096710.jpg
foto/thumb/0000097855.jpg
U Bohouše
foto/thumb/0000097856.jpg
foto/thumb/0000097857.jpg
foto/thumb/0000097858.jpg
No to je hnus, to musí dolů - ten nejmenší převodník :-D
foto/thumb/0000097859.jpg
foto/thumb/0000099270.jpg
foto/thumb/0000099271.jpg
foto/thumb/0000099272.jpg
foto/thumb/0000099273.jpg
Elektrárna
foto/thumb/0000099274.jpg
Pod elektrárnou
foto/thumb/0000099275.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 1   images/ga_count.png 1

Deník rychlého turisty - Září 2009

TitulekAutorDatum
bravoooAleš Gregor06.09.2009 19:09:32
Gratulace 24mane 8-)Tom L.06.09.2009 11:55:53
images/line1.gifRe: Gratulace 24mane 8-)Pavel Kozlík07.09.2009 12:51:26
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif 
sisli escort mecidiyekoy escort taksim escort umraniye escort istanbul escort besiktas escort bomonti escort istanbul escort