trénink

23.11.2009 - Patrik Pátek

[1][b]Hradec Králové –[/b] První testy a první společné tréninky před začátkem nové sezony už za sebou mají cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author. Ještě před tím, než jezdci o víkendu společně usedli na kola silných pl᚝ů, lékař prověřil jejich aktuální fyzický stav.

 

„Na začátku jsme kluky posadili na trenažér. Biochemické testy nám ukázaly jak jsou jednotliví závodníci aerobně a anaerobně před začátkem sezony připraveni. Tedy zda se má závodník věnovat základní vytrvalosti nebo naopak dát více důraz na intenzitu,“ podotkl trenér stáje PSK Whirlpool-Author Otakar Fiala.

 

[2]S testováním tak definitivně skončila pauza, kterou někteří jezdci měli téměř od závodu Praha-Karlovy Vary-Praha. Přestože nikdo během přestávky kolo nezamknul do sklepa, teď už na něj usedá pod přísným trenérským dohledem. Při testech na cyklistických ergometrech se proto jezdci chtě nechtě museli zapotit. „Na trenažéru jsme jeli čtyři úseky. První tři dvanáctiminutové a poslední šest minut naplno. Výsledky pak ukázaly hladinu laktátu v krvi,“ vysvětlil postup trenér Fiala, když následně spokojeně pronesl: „Vesměs na tom kluci nejsou špatně.“

 

Během soustředění, které je stále v plném proudu se cyklisté od rána do večera prakticky nezastaví. Silniční kolo však jezdci vyměnili za horské. „Nohama točí“ v okolí Hradce Králové. „Den začíná hodinovou procházkou nalačno. Následují dvou a půl až čtyřhodinové tréninky na biku. Současně probíhá i část regenerace, kdy jsou kluci v sauně, bazénu, na masáži. Nechybí ani posilovna,“ nastínil průběh trenér Otakar Fiala.

 

[3]Zatímco v předchozích letech i jezdci královéhradecké stáje po pauze s nástupem prvních tréninků viditelně trpěli, letos jim úsměv nechybí. „Máme za sebou úspěšnou sezonu. S takou se končí a následně začíná lépe. Člověk má stále chu a musím říci, že i já jsem více ožil. Co jsme se bavili, kluci to vnímají stejně,“ sdělil věkově nejzkušenější člen týmu, loňský mistr republiky Petr Benčík.

 

Společná soustředění se teď mají stát pravidelnou součástí přípravy. „Jsme domluveni, že v každém měsíci budou kluci trávit týden společně,“ dodal Fiala.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.03   images/ga_count.png 34

Cyklisté z Whirlpoolu lijí první litry potu

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif