trénink

17.03.2011 - Patrik Pátek

[1] [b]Poreč [/b]– Stovky kilometrů po léty ověřeném Chorvatsku aktuálně najíždí česká cyklistická reprezentace. Už tradičně před ostrou závodní sezónou se nadějní čeští jezdci tradičně schází na Istrii, tedy v místě zaslíbeném přípravě především na někdejší Závod míru. Tentokrát tu vzájemně spolupracuje hned několik týmů a výběrů.

 

V Chorvatsku najíždí nejen mladí junioři, ale spolu s nimi tu má tréninkový kemp také navazující kategorie do třiadvaceti let, které byla dříve poměrně opomíjená. Jde však o důležitý mezník mezi přestupem z mládežnického světa do těžkého elitního, a proto se této kategorii nově více věnují také ve Favoritu Brno. Vzájemně tu proto spolupracují nejen právě juniorské a „třiadvacítkové“ výběry, ale také brněnské sportovní centrum mládeže a česká profesionální stáj PSK Whirlpool-Author.[i] „Máme především společné tréninkové konzultace a vytváří se tu také perfektní skupiny pro trénink jako takový. Chceme mladým dát maximum pro jejich rozvoj,“[/i] podotkl metodik Českého svazu cyklistiky Svatopluk Henke.

 

Mladí junioři se připravují zejména na závody v nejvyšší sérii Junior nations´ cupu, který má také svoji velmi prestižní zastávku doma v podobě Závodu míru juniorů. Dva týdny na Istrii mají pomoci formovat výběr pro reprezentační výjezdy. [i]„Těch čtrnáct dní tvoří dvanáct tréninkových a dva volné. První cyklus je nejprve zaměřen na rozvoj vytrvalosti, pak následuje rozvoj techniky v časovce jednotlivců a družstev. Závěrečný třetí cyklus je věnován síle. Kemp uzavíráme časovkou jednotlivců, abychom mohli ještě porovnat výkonnost,“ [/i]popsal ve stručnosti program v Chorvatsku Henke.

 

Istrie je přitom tradičním místem přípravy českých cyklistů. Do Poreče totiž začátkem jara míří také řada dalších týmů nebo i amatérských jezdců. [i]„Jezdilo se sem už dávno v rámci přípravy na velký Závod míru. Je to prověřené místo, kde je variabilní tréninkový terén, skvělá úroveň hotelových služeb, přeje tu počasí a navíc je sem výborná dostupnost. Pokud má někdo nějaké zdravotní potíže, což je se občas stane, tak není vůbec problém se brzy dostat do Čech. Místo je to tedy po několika stránkách naprosto výborné,“ [/i]vysvětlil trenér Henke.

 

Soustředění je věnováno pouze tréninku a kvalitním kilometrům. Čtveřice jezdců české stáje PSK Whirlpool-Author, zařazených v reprezentaci U23, pak už má připraven závodní program. [i]„S kluky jsme tu v rámci přípravy měli připravené dvě jednorázovky a čtyřdenní etapový závod Istrian Spring Trophy zařazený ve druhé kategorii UCI,“ [/i]dodal René Andrle, reprezentační kouč pro silniční disciplíny Českého svazu cyklistiky s tím, že koncem víkendu se všichni vrací zpátky do Čech.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.7   images/ga_count.png 143

Cyklistická reprezentace švihá na Istrii

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif