výlety

15.05.2015 - Jiří Březina

[1]
Zahajovacím závodem DEMA Československého seriálu 24 hodin MTB 2015 byl stanoven v slovenské Kuchyni na asi nejrychlejší trati seriálu. Výhodou okruhu je jeho sjízdnost za každého počasí. Nevýhodou jeho technická jednoduchost. Do začátku sezóny ale dobrá volba pro „namotání“ chybějících kilometrů. K druhému ročníku se sešlo sice méně účastníků než ostatních závodech, ale oproti loňsku se startovní pole výrazně rozrostlo. Ze známých jmen jsme mohli zaznamenat např. Radka Musila, Jiřího Vika, Martina Boráka, Tomáše Sytaře, Martina Trojana, či věčně usměvavou Markétu Marvanovou. A naše maličkosti Evu Syslovou, Páje Horáka a mě (fakt?). S Pájem to byla první společná zkouška v kategorii Open dvojic. Naštěstí se sešlo víc dvojic, takže jsme nebyli nuceni hledat motivaci k jízdě. Neopakoval se loňský ročník, kdy kluci z Profibaustoffe Brno jezdili závod sami. Přihlášeny v naší kategorii byly už jen dva týmy, ale vzhledem k věku konkurentů se jednalo o dobrou konfrontaci mezi generacemi.

 

Mezi jednotlivci jsem zaznamenal jednoho človíčka, na kterého jsem byl zvl᚝ zvědav, Honza Jírů. Pražský biker, jezdící v barvách AC Sparta Praha (pane jo!, ještě že nepatřím k brněnským Hooligans), mne vloni dodatečně sesadil z pomyslné bedny v celkovém umístění seriálu. Chybné rozhodnutí pořadatelů jsme s Honzou opravili skrze facebook a od té doby se na něm setkáváme. Musím říct, už předem, že si vedl znamenitě a potvrdil, že závodníci jeho věkové kategorie mají vytrvalost až do konce (bronz v kategorii, 51 kol a 408 km!).
[2]
Náš tým zvolil před závodem strategii, kterou jsme dodrželi prakticky až do cíle. Začínám já, střídání po třech kolech, noc je naše. V „čekací“ přestávce jsem hodně doplňoval energii, sledoval časy, fotil. Nechtělo se mi převlíkat do suchého oblečení, na což jsem doplatil v podvečer, kdy začalo být výrazně chladno (na nejvyšším bodě okruhu naměřili 4 stupně). Studených rukou mě zbavila vždy jen jízda. V dalších přestávkách jsem nandal suché ponožky a tenisky. Taky byl super nápad těsně před předávkou rozcvičení, sednutí na kolo a v pohybu čekat na předávku.

 

Od startu jsme vedli, jen v podvečer se náskok na tým Bikepoint.sk II nejevil nijak výrazným. Závod rozhodlo naše soustavné „motání“ a vyrovnanější složení týmu. V mysli jsem se začal zaměřovat na veteránskou dvojku Silvini R2 Sport (Hrzán, Kalužný), kteří měli pekelně strojové tempo. Zejména Richard Hrzán točil konstantní časy až do cíle. Výhoda dvojic je i to, že můžete částečně sledovat ostatní kategorie. Například ženskou suverénně ovládla Markéta Marvanová (38 kol, 304 km), a to bohužel na úkor „naší“ Evči Syslové (Cyklo klub Kučera Znojmo). Závěrečný účet -8 kol pro Evu se může jevit jako výprask. Ale………. Do kategorie Mixů se na poslední chvíli přehlásili manželé Kotenovi (Jihlavské bajky). A udělali dobře. I vzhledem k nadcházející republice, jedoucí se na jejich domácím hřišti. V jednotlivcích bez rozdílu věku držel parádní tempo Martin Borák (NO LIMIT bike team) a poměrně hladce (nadneseně napsáno), po najetých 56 kolech (448 km), ve své kategorii vyhrál a celkově najel nejvíc ze všech mužů. Musil Radek (Club XANADU cycling team) taky jezdil jako robot a tento styl ho dovezl k prvenství v Open kategorii (52 kol, 416 km). Linek Petr (ELEVEN-MERCEDES-MITAS Team, náš to soused v kempu, zdravíme jeho sympatické/ou pomocníky/ci), na své první 24 hodinovce opanoval kategorii nad 55 let, a to při ujeté vzdálenosti 320 km (tak snad v Jihlavě).
[3]
Dohnat Silvini R2 Sport tým se nám sice nepodařilo, ale magických 60 kol se podařilo. Pája neskutečným tempem zajel závěrečná tři kola. Něco jsem sice nahnal, ale moc času už nebylo. Přesto se parák hryzl tak, že se v cíli ani nedokázal radovat z našeho premiérového vítězství. 480 km rozdělených rovným dílem byla třešnička na dortu. Fakt dobrý…….. I hokej jsme stihli sledovat……..

http://vysledky.timechip.cz/#2014/42/24-hodin-mtbike-jam
http://www.jihlavska24mtb.cz/s/serial-24mtb


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 1.91   images/ga_count.png 32

24 hodín MTBike Jam, Kuchyňa, Slovensko, 2. - 3.5.2015

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif