o závodech

15.08.2006 - Zdeněk Zahrádka

Týden před mistrovstvím republiky v maratonu se v Jistebnici sešla česká maratonská elita, aby před vrcholem domácí sezóny poladila formu a postrašila konkurenci. Za 14 dní se ale koná i mistrovství světa v cross country, proto se do Jistebnice ze stejného důvodu přijela podívat i velká část nejlepších závodníků cross country. Tra» dlouhá 60 kilometrů byla kompromisem obou disciplín a dal se tak čekat napínavý závod bez jasných kandidátů na vítězství. Mezi 8 stovkami bikerů na startu se objevil mimo jiných domácí Ivan Rybařík (KHS.cenytisku.cz), Pavel Boudný (Bicy.cz/Opportunity), nebo Radek Dítě, Václav Ježek, Pavel Zerzáň (ČS MTB).
Merida Biking Team na start postavil Ondřeje Fojtíka, Milana Spěšného, Jiřího Friedla a Lukáše Vlacha.
Po startu se závodu jela na čele kompaktní skupina deseti favoritů, v půlce závodu zrychlil Milan Spěšný s Jirkou Friedlem, jejich tempu stačil ještě nový mistr republiky Pavel Boudný. Vrchařskou prémii si v úniku vychutnal Jiří Friedl, po ní se ale propadl do první desítky díky defektu. Dvojice Milan Spěšný a Pavel Boudný pokračovali osamoceně do cíle, lepší formu měl tentokrát Milan Spěšný, i na pomalém defektu zadního kola měl dost sil vybojovat první místo a dokázal tak, že umí vyhrávat i maratony.
Z druhé skupiny pronásledovatelů se utrhnul Ondřej Fojtík a dojel si za Pavlem Boudným pro třetí místo. Na osmém místě přijel Lukáš Vlach, Jirka Friedl po defektu vybojoval ještě pěknou devátou pozici.

 

Výsledky - Jistebnický maraton, 12.8.2006

 

XC elita muži:

 

1. Milan Spěšný, ( Merida Biking Team ), 02:06:38
2. Pavel Boudný, ( KHS.cenytisku.cz ), 02:07:48
3. Ondřej Fojtík, ( Merida Biking Team ), 02:08:56

 

8. Lukáš Vlach, ( Merida Biking Team ), 02:10:24
9. Jiří Friedl, ( Merida Biking Team ), 02:11:36

 

[hr]

 

Souvisejíci odkazy:

 

[clanek=724]
[clanek=707]
[clanek=700]

 

Odkaz na závod:
[url=www.galaxy-bike.cz/serie/]Jistebnický maraton 2006[/url]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.13   images/ga_count.png 16

Bedna v Jistebnici pro Meridu

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 2
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif