systém bikebase

12.03.2008 - Aleš Gregor

Programátor bikebase.cz Redy Tugo přidal do redakčního systému bikebase.cz novou suprovou vychytávku. Videa uložená na internetovém serveru pro sdílení videosouborů youtube.com můžete nyní zobrazit do Vašeho článku na bikebase.cz.

 

Znamená to, že do článku nyní můžete dávat nejen propozice, pozvánky, fotky a jiné připojené soubory, ale můžete ho pro větší atraktivitu doplnit i videm.

 

Jak video jednoduše zobrazit v článku si názorně předvedeme na příkladu, který mi poslal Rejžák...
Jde tu o skrytou kameru, která byla nastražena na superprofíka Maria Cipolliniho. I když to je celé v italštině doporučuju skouknout, bo se tam stejně moc nemluví a když už, tak je zápletka jasně srozumitelná z mimických gest a z často používaných z italštiny převzatých mezinárodně užívaných oslovení...

 

[b]Výsledek našeho snažení o vložení videa z youtube.com do článku bikebase.cz by tedy měl ve finále tedy vypadat takto:[/b]

 

[youtube=mJomoEk81o4]

 

[hr]
[b]Ve zkratce ještě obecně k infoserveru bikebase.cz[/b]

 

Stránky bikebase.cz vznikly z potřeby zadarmo, rychle a bez programátorů informovat široké pole cyklistů o akcích a projektech, které pořádáme.

 

Nechceme se jako reportéři starat o dění v cyklistice, máme vlastní projekty, kterým se chceme věnovat a bikebase nám k tomu jen pomáhá oslovit tu správnou skupinu.

 

Logicky jsme proto celý server navrhli tak, aby na něj mohl psát o svých akcích, produktech a projektech každý, kdo pro cyklistiku něco dělá a chce to zveřejnit a hlavně aby to mohl udělat sám i když se nevyzná v programování stránek ani ve scriptech a html je pro něj neznámá zkratka španělská vesnice.

 

Proto je vkládání uděláno snadno a tak, aby ho každý, kdo umí napsat mail, pochopil.
Čím více článků zde bude, tím víc lidí sem bude chodit a tím víc lidí si přečte i naše články.

 

[b]Pokud chcete server využít pro propagaci vlastních závodů, podívejte se na [url=www.desatero.bikebase.cz]www.desatero.bikebase.cz[/url].[/b]

 

Bikebase, se vlastně sama tvoří z článků, pozvánek, recenzí, fotogalerií atd. které do ní vkládají sami pořadatelé, hobící, profíci, nadšenci cyklistiky a fotografové.

 

Nic necenzurujeme, stačí sednout k počítači sepsat co máte na srdci, splnit naše desatero a jste součástí celku bikebase.cz.
Prostě "cyklisti sami sobě" Z toho důvodu se nazýváme 1. veřejným cykloserverem.

 

Server se postupem času rozšiřuje o další díly skládačky, která by se mohla ve finále jmenovat "Jak snadno, s minimem znalostí a za minimálních nákladů uspořádat závod na slušné úrovni"
Více informací na [url=www.jaknato.bikebase.cz]www.jaknato.bikebase.cz[/url]

 

[hr]

 

[b]Nyní k vkládání videa z youtube.com do článku na bikebase.cz[/b]

 

Pro jedince, kteří se v počítačích vyznají je tu zjednodušený návod: Kód pro vložení: (youtube=mJomoEk81o4) v hranatých závorkách zobrazí video v článku na bikebase.cz ... :) ID videa najdete na konci html odkazu videa na youtube.

 

Pro ty co nemají místo mozku server je tu podrobný návod:

 

[2r]1. Na youtube.com si otevřte stránku s videem, které chcete vložit do článku. O vkládání videa na youtube.com si napíšeme později, případně se mrkněte na jednoduchý [url=dexinkaa.blog.cz/0802/jak-vlozit-video-na-youtube]návod[/url], který jsem našel na webu. Http stránky našeho videa je [b]youtube.com/watch?v=mJomoEk81o4[/b]

 

[1r]2. Každé video má svůj jedinečný kód, který ho jednoznačně identifikuje a žádná dvě videa nemají kód stejný. Je to jako s otisky prstů u lidí. Tento kód, který se skládá z písmen a číslic je pro nás to co potřebujeme. Najdete ho velmi snadno. Je součástí odkazu na stránku a je uveden na konci příkazovém řádku na stránce vašeho videa hned za písmeny "v=". v našem případě to je youtube.com/watch?v=[b]mJomoEk81o4[/b]

 

[4r]3. Když máme kód, máme už vyhráno, stačí jej vložit do článku do hranatých závorek za slovo youtube= . Uvedu příklad v kulatých závorkách, protože kdybych to napsal do hranatých, splnil bych podmínky pro zobrazení videa a místo textu by jste viděli to video...:)
Hranaté závorky snadno vytvoříte na české klávesnici současným stiskem
[i]Ctrl + Alt + f [/i] to je levá hranatá závorka
[i]Ctrl + Alt + g [/i] to je pravá hranatá závorka

 

[b](youtube=mJomoEk81o4) v hranatých závorkách zobrazí tedy toto video... :)[/b]

 


[youtube=mJomoEk81o4]

 

[hr]

 

Do fóra prosím napište jestli to chápete, nebo jestli to mám ještě nějak dovysvětlit...

 

Díky za využívání bikebase.cz :)

 

Aleš Gregor


foto/thumb/0000049142.jpg
jedinečný kód videa - je to řetězec čísel a písmen za "v="
foto/thumb/0000049143.jpg
Stránky videa na youtube.com
foto/thumb/0000049144.jpg
Formulář pto psaní článků na bikebase.cz
foto/thumb/0000049145.jpg
vložení kódu pro zobrazení videa z youtube v článku na bikebase.cz
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.62   images/ga_count.png 109

Jak vložit video z Youtube.com do článku na bikebase.cz

TitulekAutorDatum
1*Martin Bali-Jenčík12.03.2008 17:56:05
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif