trénink

27.01.2011 - Patrik Pátek

[1] [b]Hradec Králové –[/b] Cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author mají za sebou první letošní testování na ergometru. Za dohledu trenéra a doktorky přímo v domovském Hradci Králové, kde má tým základnu, každý zjistil, jak na tom je se svojí fyzickou připraveností před letošní novou závodní sezonou.

 

Jezdci v lednu již absolvovali soustředění na horách, kde však během zimní přípravy najížděli kilometry na běžkách. Teď se ale připravují na společné soustředění na prosluněné Mallorce. Tam už na řadu přijdou ostré a intenzivní kilometry v sedle jejich kol. [i]„Testy ukážou, kdo, jak a kde má přidat, případně ubrat, takže aby se pak neudělala zbytečná tréninková chyba, protože naměřené hladiny hodně řeknou o fyzické připravenosti každého,“ [/i]vysvětlil jeden ze zkušených závodníků PSK Whirlpool-Author Stanislav Kozubek.

 

[2]Na cyklistickém trenažéru tak všichni členové královéhradecké formace absolvovali nejprve hodinové rozjetí na rozehřátí a pak následovaly čtyři dvanáctiminutové sledované intervaly. Během měření pak doktorka sledovala zejména pohyb laktátové křivky, která ukáže, jak tělo v dané situaci reaguje na zátěž. [i]„S výsledky jsem spokojený. Kluci jsou na tom dobře a dokonce s porovnáním s předchozími lety v tomto období i lépe. Rozhodující jsou ale vždy nakonec až závody. Teprve tam se naostro ukáže, kdo na to opravdu má,“ [/i]mrknul lišácky trenér stáje Otakar Fiala.

 

V testovací místnosti brzy z každého na podlahu kapalo množství potu. Jezdci tak při náročném sledování rádi odhodili nutné svršky a přes řidítka měl každý natažený potřebný ručník. [i]„Ani bych tomu neříkal testování. Pro mě je to prostě mučení,“[/i] usmál se s tradiční nadsázkou kapitán týmu Petr Benčík.

 

[3] [i]„Nedá se nic dělat. Tohle k tomu prostě patří, takže nad tím denním chlebíčkem už člověk tolik nepřemýšlí, protože to bere jako nezbytnou součást přípravy, bez které se prostě neobejdete,“ [/i]dodal úřadující mistr republiky Benčík, který v únoru provede omlazený tým více než dvoutýdenním soustředěním na španělském ostrově, který je díky svým podmínkám v zimním období jakousi baštou cyklistů, jež se zde připravují na sezónu.

 

[i]„I letos jsme dostali pozvánku na tradiční tamní závody, na nichž závodní sezonu zahajuje řada profesionálních týmů, stejně jako my v předchozích dvou letech. Letos jsme ale mladé kluky nechtěli zatěžovat tak brzy, takže jsme tentokrát odmítli a budeme se věnovat pouze přípravě,“ [/i]vysvětlil šéf stáje Vladimír Vávra.

 


foto/thumb/0000115570.jpg
Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool-Author)
foto/thumb/0000115571.jpg
Petr Benčík (PSK Whirlpool-Author)
foto/thumb/0000115572.jpg
Vojtěch Dlouhý (PSK Whirlpool-Author)
foto/thumb/0000115573.jpg
Marc Reynes (PSK Whirlpool-Author)
foto/thumb/0000115574.jpg
Vojtěch Dlouhý a Petr Benčík (PSK Whirlpool-Author)
foto/thumb/0000115575.jpg
Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool-Author)
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.31   images/ga_count.png 55

Cyklisté Whirlpoolu zažili na trenažéru mučení

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif