trénink

01.03.2011 - Patrik Pátek

[1] [b]Mallorca/Hradec Králové [/b]– Takové podmínky cyklisté profesionální stáje PSK Whirlpool-Author při soustředění na Mallorce nepamatují. Za celé takřka tři týdny, v jejichž průběhu na španělském ostrově všichni společně trénovali, je ani jednou nezklamalo počasí. Kilometry tak naskakovaly doslova jak na běžícím pásu.

 

[i]„To počasí bylo neskutečné. Samozřejmě se na Mallorku jezdí hlavně kvůli němu, ale stejně si nepamatuji, že by nám někdy tak přálo. Tentokrát bylo až nezvykle pěkně. Jestli na chvíli dvakrát zapršelo, tak je to až moc. Letos jsme proto najeli mnohem víc kilometrů. Tím, že závodit začínáme trochu později, tak jsme kilometry také upřednostnili před množstvím intenzit,“ [/i]sdělil kapitán týmu PSK Whirlpool-Author a úřadující mistr republiky Petr Benčík.

 

[2]Celé soustředění, během kterého se dokonce dalo vyjet i v kraasech, trenér přizpůsobil novému složení týmu. Ten je pro letošní rok výrazně omlazen. [i]„Jezdili jsme vždy tři dny a pak následoval jeden volnější. Měli jsme navíc jiné dávky než starší jezdci. Cítil jsem se velmi dobře také díky tomu, že jsme vše konzultovali s trenérem Fialou. V samotném závěru si někteří střihli i jeden místní závod, během kterého jsem si potvrdil, že ten trénink tady mě zase posunul dál a že to rozhodně nebylo nijak zbytečné,“ [/i]podotkl nadšeně nováček týmu Josef Hošek, který právě na Mallorce absolvoval vůbec první závod v barvách královéhradecké formace.

 

Nejhorší na celém soustředění tak byl reálný návrat do Čech. Zatímco na Mallorce si tým užíval příjemných dvaceti stupňů, v domovině vládly mrazíky. [i]„Věřím, že jsem se před začínající sezonou na Mallorce dobře rozjel. Zatím se mi podařilo se vyhnout jakékoli nemoci, takže jsem mohl trénovat naplno a teď jen doufám, že to vydrží a podaří se v pohodě přežít doba před odjezdem do Chorvatska,“ [/i]věří další z mladíků Jakub Večeřa.

 

[3] Tým čeká doma jen několik málo dnů, jelikož během tohoto víkendu už cyklisté královéhradecké formace startují na jednorázovce v italském Terstu. Následující týden se pak na čtrnáct dnů přesunou právě na závody v Chorvatsku, kde už někteří nastoupí do letošního prvního etapového závodu Istrian Spring Trophy.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2   images/ga_count.png 37

Teplou dvacítku nikdo vyměnit nechtěl

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif