rozhovory

05.04.2011 - Patrik Pátek

[2] [b]Brno[/b] – V loňském roce získala nejsledovanější česká cyklistická stáj PSK Whirlpool-Author po zdařilém úniku na prestižní klasice Brno-V.Bíteš-Brno první dvě místa, když do cíle osamocen přijel Leopold König s kolegou Stanislavem Kozubkem. Letos královéhradecká ekipa získala pódium díky Tomáši Bucháčkovi, který přijel ve spurtu na třetí příčce.

 

[b]Tomáši, jaký byl úvod české závodní sezóny?[/b]
Hodně těžký. Šli jsme do toho, že tento závod vyhrajeme, že uděláme maximum pro vítězství. Nakonec se situace vyvinula, řekl bych v náš neprospěch, protože jsme v hlavní ujeté a navíc velké skupině byli tři ne úplně rychlí lidé, kde byli daleko rychlejší jako právě Mlynář a Kadlec.

 

[b]Letos se zrovna nedařilo únikům, čemu to připisuješ?[/b]
Možná také nepřízni počasí. Ne, že by bylo ošklivo, ale po kopci v Zastávce foukalo do Bíteše proti větru. Vítr byl pak takový nejednoznačný. Malá skupina v těch místech stála, zatímco peloton letěl v úseku do Bíteše ze sjezdu úplně jinak a my ztráceli pěkné vteřiny. Díky tomu to bylo hodně náročné.

 

[1][b]Bylo cítit, že váš tým je výrazně omlazený?[/b]
To určitě. Ti mladí kluci se snažili, ale ještě na to nemají fyzicky, aby to zvládli. Navíc se musí ještě hodně naučit i technice a taktice. Všechno to vyplývá z jejich mládí, takže jim to nelze mít za zlé. Jsme tu od toho, abychom je to naučili. Tým je teď jiný, ale všichni chceme pracovat na tom, abychom zase konkurenci roznášeli na kopytech.

 

[b]Celkové pocity jsou tedy jaké?[/b]
Chtěl jsem vyhrát, ale nakonec dobrý. Musím být spokojený.

 

[b]Jaký byl tedy finální spurt s Mlynářem a Kadlecem?[/b]
Tak to je stejná věková skupina, ale jsou to soupeři jako každý jiný. Nedělal bych rozdíl. V něčem jsou lepší oni, v něčem já. Ve finiši, ale byli rychlejší.

 

[3][b]Kde se závod podle tebe rozhodnul?[/b]
Asi na poslední Zastávce. Byl jsem odjetý ve skupině ve třech lidech a najednou právě za posledním kopcem na Zastávce nás dojela skupina asi patnácti lidí. Od nás tam byl Standa a Hudy. Do té chvíle jelo pořád hodně lidí, ale v tomhle momentu se peloton nadělil na výkonnost a do cíle už přijeli jen ti nejlepší, kteří si to rozdali o vítězství.

 

[b]Co pro tebe vůbec znamená Brno - Velká Bíteš - Brno?[/b]
Je to obrovská tradice, jedna z velkých klasik. Pro mě je to třeba ještě více než Praha-Karlovy Vary-Praha. Mám ten závod strašně rád. Je to první závod sezóny a sejde se tady vždycky nejvíc lidí. Po zimě je to velký závod.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.41   images/ga_count.png 56

Pro mě je Bíteš víc, řekl Bucháček

TitulekAutorDatum








© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif