výlety

11.02.2012 - Pavel Chamalidis

Ve Středomoří, na ostrově Kypr vznikl český bajkerský, celosezóní Kypr Bike Camp.
Začínáme v Květnu putovním kempem okolo Kypru a poté pokračujeme v Červnu a poté v Září a říjnu na trvale umístěné záklkadně v kyperském pohoří Troodos, kterou máme umístěnou v nadm. v. 1700m
Kypr Bike Camp je letní, trvale umístěnou základnou, jež nabízí bajkerům veškeré pohodlí, služby a především senzační terén a pořádnou porci výškových metrů!
To vše, v turismem téměř nedotčených horách, v utentické atmosféře horských vesniček, vinic a farem.
Bke camp je umístěn v nejvyšších partiích rozsáhlého pohoří Troodos, jen kousek pod vrcholem nejvyšší hory, Mt. Olympos (1951 m.n.m.), v osadě Troodos Vilage, ve výšce 1700 m.n.m. Díky vysoké nadmořské výšce je tak i skvělým tréningovým prostorem.
Pohoří Troodos, to je nespočet vrcholů, plných úzkých pasteveckých stezek, upravených lesních cest a značného množství značených cyklistických a všeobecně turistických stezek, tzv. Nature Trails.
Termín Back Country zde dostává pravý rozměr. Celé dny se tu na svém bajku můžeme potulovat historickými stezkami zaseknutými do strmých úbočí hor . Až toho budeme mít pro den dost, můžeme se uvelebit v nějaké horské vesničce pod stromem a popíjet Frapé.
K večeru se pak všichni sjedeme v campu, dáme dokupy kola a vyrazíme na pořádnou řeckou večeři. A nebudou to žádné "blafy" pro turisty ale pořádné jídlo místních horalů.
Na Kypru už dávno přišli na to, jakým lákadlem jsou pro cyklisty z celého světa místní Nature Trails a denodenně zde můžete potkat na perfektních fullech především anglicky hovořící bajkery.
Tomu ale nyní udělá přítrž česká enkláva Kypr Bike campu.
Kypr Bike Camp nechce být fabrikou řízenou sporttestery. Chce nabídnout perfektní ježdění v duchu pohody, jež tomuto ostrovu vládne.
Nezapomeneme ani na moře. V programu campu je 3. denní průvodcovaný výlet, jehož cílem je poloostrov a chráněná rezervace Akámás. Výlet je koncipován spíše jako poznávací, jako osvěžení bajkerského Eldoráda v Troodosu. Při tomto výletu Vám Váš česky/řecky hovořící průvodce ukáže místa, jež jsou většině turistů skryta a na scenérie desítky kilometrů dlouhé a neustále se měnící pláže rezervace Akámás rozhodně nezapomenete.
V bike kempu je připraveno veškeré vybavení a služby pro desetidenní ježdění a řešení technických problémů a česko-řecky hovořící průvodci. Samotné okolí kempu se v zimě mění na lyžařské středisko a tak je tu po okolí i možnost koupit si potraviny a jiné zboží. Zároveň je Troodos místem dosud turismem nepoznamenané kultury horských vesniček a klášterů.
Další, mnohem podrobnější info na našem webu: www.kyprbikecamp.cz


foto/thumb/0000120521.jpg
foto/thumb/0000120523.jpg
Trail v pohoří Troodos.
foto/thumb/0000120536.jpg
Klášter Kykkos nedaleko našeho kempu.
foto/thumb/0000120538.jpg
Přístavní zátoka Agios Georgios. Tam se podíváme při 3. denním výletu.
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 1.93   images/ga_count.png 29

www.Kypr Bike Camp.cz

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif