rozhovory

11.12.2012 - Patrik Pátek

[1]Hradec Králové - Pódium pro něj už není nic výjimečného, ale tentokrát se po něm profesionální cyklista Jan Bárta procházel jako model. Jezdec německé stáje NetApp a sedmý muž mistrovství světa v časovce totiž peloton v rámci dobročinné akce Lamark nigh v Hradci Králové vyměnil za skupinu modelek. Změna se mu evidentně líbila.

 

[b]Honzo, jak sis svoji módní přehlídku užil?[/b]
Bylo to něco úplně jiného, než být s cyklisty v pelotonu. Určitě je to mezi modelkami příjemnější. Pro mě to bylo moc milé odreagování a zpestření zimního programu, takže jsem si to fakt užíval. Možná škoda, že jsme šli až ke konci. Na svůj výstup jsme museli čekat, takže jsem začínal mít trochu nervy. Asi by bylo lepší jít zezačátku a pak všechno sledovat. I tak se mi to moc líbilo.

 

[b]Dalo by se čekání přirovnat ke klasickému staráku?[/b]
Klidně se ten pocit k tomu dá přirovnat. Bylo to poprvé a člověk neví, co od toho má čekat. U závodu víte, jak to bude probíhat. Tady člověk jde do něčeho, co si asi každý musí zkusit sám, aby pochopil o čem je řeč. I když bych nakonec řekl, že to je i velká improvizace, tak do dopadlo velmi dobře a to je hlavní.

 

[b]Překvapivě jste navíc s paní choreografkou uzavírali i závěrečné defilé...[/b]
To nás hodně překvapilo, ale to, že jsme vedli paní šéfovou svědčí o tom, že jsme se jí asi také líbili.

 

[b]Neměl by člověk chu nechat cyklistiky a raději být v teple na molu?[/b]
Je to něco jiného a abych řekl pravdu, tak mě to zas až tolik neláká. Je to sice v teple a na první pohled pohodička, ale řekl bych, že jinak je to docela stres. Děvčata se pořád převlékají, běhají tam a zpátky, takže oproti nám to měly složitější. My se převlékat nemuseli. Na kole je to jiné - více o práci a výkonu. Zatím tedy u cyklistiky zůstanu, ačkoli je to větší dřina. (Usměje se.)

 

[b]Co tě vlastně přivedlo na módní přehlídku?[/b]
Tuhle nabídku jsem neodmítl, protože jsem se dozvěděl, že část výtěžku je věnována na dobročinné účely, konkrétně do Fakultní nemocnice v Hradci Králové do Trombotického centra IV. interní hematologické kliniky.

 

[b]Jak jinak vypadá tvůj zimní program?[/b]
Po sezóně jsem měl pauzu, teď už jsem začal trénovat - hodně jezdím na horském kole, chodím do tělocvičny do posilovny a plavat. Taková je skladba mého tréninku v této roční době.

 

[b]Máš za sebou úspěšnou sezónu. Kterých momentů si sám nejvíc vážíš?[/b]
Pro mě to byla určitě výjimečná sezóna se spoustou super výsledků. Nejvíce si asi vážím druhého místa na etapě Giro d´Italia a sedmého místa v časovce na mistrovství světa.

 

[b]Jak by měla vypadat následující sezóna?[/b]
Zůstal jsem ve stejné stáji. Je pravda, že jsem měl i jiné možnosti, ale jsem v tomto týmu maximálně spokojený, takže jsem se rozhodl zůstat. Jak bude vypadat příští sezóna, to je teď těžké odhadovat. Začala zimní příprava a do začátku je dost času, ale chtěl bych, aby vypadala alespoň stejně jako ta uplynulá, a nebo ještě lépe.

 

[b]Prý jsi ale měl i nabídku z Pro Tour, je to tak?[/b]
Je pravda, že taková nabídka byla, ale odmítl jsem ji, protože vypadala hodně podobně, jako nabídka z NetAppu a člověk se nemůže dívat jen na peníze, ale také na další okolnosti - na to, jaké má možnosti v tom týmu růst a také na to, kolik může dostat šancí. Když půjdete do většího týmu, tak je pravděpodobné, že těch šancí máte automaticky méně.

 

[b]Co třeba konkrétní cíle pro příští rok. Jak to vypadá s programem?[/b]
Tým se bude snažit získat divokou kartu ně některou z Grand Tours, ale to není zaručené a je těžké se tam dostat. Na nic se nedá spoléhat. Vím, že můj závodní program bude začínat na Ruta Del Sol v Andalusii v půlce února.

 

[b]V týmu jste s Leopoldem Königem dva Češi. Jak velká je to pro tebe výhoda?[/b]
Určitě to výhoda je, a už z hlediska cestování, kdy spolu jezdíme na letiště, a také proto, že tam člověk má někoho, kdo mluví česky. V NetAppu jsem třetím rokem - nejprve jsem tam byl sám a když je člověk někde měsíc v kuse na závodech, tak mu čeština hodně chybí.
[2][3][4]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.35   images/ga_count.png 84

Bárta měl staráka mezi modelkami

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif