o závodech

09.08.2021 - Andrea Arnoldová

V sobotu 7. srpna se konala 16. WEBER Jičínská5o, která svůj tradiční jarní termín letos vyměnila za první srpnovou sobotu.
Na startu se postavilo přes 400 bikerů, kteří za krásného počasí vyrazili na lehce mokrou trať.

Klasická průjezdní místa závodu jako jsou průjezdy řekou Cidlinou a železnickou radnicí zavedli peloton ke zříceninám hradu Bradlec či Kumburk. Nejvyšší bod závodu kopec Tábor zakončí vrchařskou část a následující 15 ti kilometrový dojezd do Jičína je již téměř pouze z kopce.
Nejlépe si s dlouhou distancí poradil Josef Jelínek (CYKLOSTAR TREK PIRELLI), který jel ještě na Táboře s Michalem Bubílkem (KROSS BIKERANCH TEAM) a Michalem Kaněrou (GHOST TEAM).
Josef ovšem na nic nečekal a svým kolegům nastoupil a s téměř 2 minutovým náskokem si dojel pro vítězství.
To souboj o druhé místo byl rozhodnut až v pořádném špurtu. Michal Bubílek byl přeci jenom o kousek rychlejší a Michal Kaněra se musel spokojit s bronzem.
Nejrychlejší bikerkou byla věkem ještě juniorka Eliška Kvasničková (SPORTRACES CYCLING TEAM) před Šťěpánkou Bisovou (ELEVEN HEAD CYKLOLIVE TEAM) a třetí Karolínou Bergerovou (CARLA.KUPKOLO.CZ).

Vrcholem bylo FABIO Produkt kriterium, které je závodem po závodě pro nejrychlejších 6 z trati 50 km.
Nejprve kriterium rozjel domácí Sebastian Vlček (MONDRAKER RACING TEAM), nicméně v průběhu 10ti kolového kriteria si svůj skvělý den pohlídal Josef Jelínek a jednoznačně zvítězil. Druhý byl mladičký Tomáš Doležal (BRILON RACING TEAM MB) před třetím Vítkem Řehákem (KOA).

Svoje závody mělo i mnoho dětských kategorií a celou cyklistickou část dne si tak užilo přes 400 cyklistů a cyklistek, kteří podpořili benefiční jízdu pro APROPO Jičín.

Ohlédnutí za maratonem Weber Jičínská50

TitulekAutorDatum

© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0