pozvánka

31.07.2007 - Martin Bali-Jenčík

[b]PAKLI SPORT KLUB V SEIFFENU / SOUTěŽ O NEJLEPŠÍ REPORTÁŽ Z EBM / TRUNSCHKA A NEDOMLELOVÁ VE VEDENÍ SERIÁLU MARATHONMAN-EUROPE 2007 / DůLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY 15. EBM 2007[/b]

Mezinárodní seriál čtyř velkých a významných bikemaratonů konajících se ve čtyřech různých zemích spěje ke svému finále. O to se tradičně postará německý krušnohorský Erzgebirgs-Bike-Marathon (EBM).

[4l]S více než 150 českými účastníky seriálu cestujeme i my – Pakli sport klub, pořadatel závodu Malevil Cup. EBM má své centrum v Seiffenu, třítisícové vísce proslulé svými lázněmi a lidovými řemesly ležící kousek za hranicemi (17km od Litvínova). Na hlavním prostranství v cílovém prostoru rozbijeme opět náš propagační stánek. Kromě prezentace Malevil Cupu 2008 se samozřejmě těšíme na setkání s našimi příznivci a účastníky. V případě problémů a potřeby informací se na nás můžou obrátit, rádi pomůžeme.

Všichni účastníci a diváci mají možnost zkusit své štěstí v soutěži, kterou vypsal veřejný server BikeBase.cz spolu s organizátorem EBM. Hraje se o skutečně atraktivní cenu. Více o tom zde:
[url=www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=1753]Jedeš na Erzgebirgs-Bike-Marathon? Vyhraj parádní dres z limitované edice![/url]

[hr]
[b]Průběžné pořadí seriálu MarathonMan-Europe 2007[/b]

Na nejvyšších příčkách figurují přední čeští bikemaratonci. Alice Nedomlelová letos vybojovala bronz na mistrovství České republiky této disciplíny. Mirka Rousová se stala mistryní Evropy Masters na silnici. Obě dámy mají dále na svém kontě nesčetná vítězství a pódiová umístění v domácích i zahraničních terénech.

Tomáš Trunschka před dvěma týdny ohromil Rakousko svým vítězstvím na slavné Salzkammegut Trophy - nejprestižnější trasa 209km patřila jemu. Naposledy v sobotu Tomáš obsadil druhou příčku na Beskyd Tour (6. Karel Hartl) a současně vede i Český pohár v maratonech horských kol. Ondřej Fojtík skončil na Salzkammegut Trophy těsně čtvrtý na 110km a v sobotu třetí na Manitou Železné Hory.

V Seiffenu se s napětím očekává zajímavý česko-německý souboj. Největší konkurenci pro naše borce představují Thomas Nicke, který zde vyhrál čtyřikrát v řadě a další známý domácí matador Stefan Danowski (třetí na Trophy za Tomášem Trunschkou).

[i]Top 5 po třech odjetých závodech – muži:[/i]
[2r]

Pořadí Jméno Tým Body Ujeté km
1. Trunschka Tomáš Klub Lannutti Most 30440 402
2. Fojtík Ondřej Toyota Dolák 29081 303
3. Hornych Véna Rock Machine Cyklomax 28713 402
4. Hartl Karel Kelly´s Bicycles 27847 303
5. Kramár David Hervis Duratec Team 26880 303

 


[i]Top 3 po třech odjetých závodech – ženy:[/i]

Pořadí Jméno Tým Body Ujeté km
1. Nedomlelová Alice Spinfit Liberec 22155 303
2. Rousová Mirka Cyklosport Cheb 19693 303
3. Schmidt Sylvia Bestensee 18245 303

 


[3l]
Vyhlašování nejlepších tří žen a mužů seriálu MarathonMan proběhne hned po vyhlášení vítězů EBM. Následovat bude tombola. Mezi přítomnými účastníky seriálu se vylosuje 15 cen, tu hlavní věnoval partner Malevil Cupu. Jedná se o kolo Kellys Magic.

Pamětní diplomy budou zaslány účastníkům seriálu dodatečně. Mimo jiné Vám je můžeme předat osobně na listopadovém veletrhu SPORT life v Brně, kde budeme mít rovněž svůj stánek.


[b]Termínová listina MME 2007:[/b]
01.05.2007 Karpacz Marathon, Karpacz (POL)
12.05.2007 Malevil Cup, Jablonné v Podještědí (CZE)
14.07.2007 Salzkammergut Trophy, Bad Goisern (AUT)
05.08.2007 Erzgebirgs-Bike-Marathon, Seiffen (GER)
Více na [url=www.marathonman-europe.com] www.marathonman-europe.com[/url].

 

[hr]
[b]DůLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY 15. EBM 2007[/b]

Závazné propozice jsou k dispozici v češtině. Upozorňujeme na to, že hlavní závod se uskuteční v neděli (v sobotu jsou na programu závody pro děti, společné vyjížďky a večerní závod do vrchu - Uphill "Alp de Wettin").

Maraton se odehraje – pro někoho možná nezvykle - na okruhu měřícím 28km. Po zaváděcí smyčce kolem Seiffenu se jede jeden okruh (trasa 40km) a dva (trasa 70km) resp. tři okruhy (trasa 100km). Tra lemují početné davy diváků, nejen na šesti vyznačených divácky atraktivních místech. Zejména na Alp de Wettin (500metrové stoupání - cca 20%) fandí více než tisícovka fanoušků, atmosféru tam přiživují dva moderátoři.

Viz: [url=www.erzgebirgs-bike-marathon.de/index.php?lang=cz&page=aktuell&site=ausschreibung]Propozice EBM v češtině[/url] (včetně map a profilu tratě).


Dále jsme od pořadatele obdrželi tyto důležité pokyny a informace:

[b]1. Bezpečnost[/b]
(Životně) důležité motto naší akce zní: „Nejdřív bezpečnost, pak výkon a úspěch!“ A to není jen prázdná fráze, nýbrž naše důrazná výzva všem účastníkům EBM, aby přes veškerou sportovní ctižádost jednali rozumně a ohleduplně. Kromě oficiálních rozhodčích jsou mezi účastníky na trase i kontrolní jezdci organizace, a agresivní a nečestní jezdci budou bez milosti diskvalifikováni! Zapamatujte si: Člověk nemůže EBM vyhrát z kopce, ale může přijít o život!

[b]2. Sponzoři[/b]
Kromě hlavních sponzorů SCOTT a Sparkasse (Spořitelny) přispívá na zajištění našeho celkového rozpočtu více než 250 sponzorů. Všichni mají inzeráty na naší „Turistické kartě“ nebo jsou uvedeni v přehledném seznamu. Chtěli bychom bezpodmínečně upozornit na to, že nám v mnoha případech poskytli peněžní prostředky nebo věcné hodnoty, aniž by bylo za ně poskytnuto ekonomicky odpovídající protiplnění. Prosíme Vás proto, abyste při výběru ubytování a restaurací, jakož i při nákupech dávali přednost uvedeným firmám, protože ty financují náš maratón!!! Pokud dáte přednost jiným podnikům, dáte šanci
outsiderům!

[b]3. Trasy[/b]
Závodní trasy jsou dostatečně obsazeny traovými hlídkami, které mají k dispozici telefon, obvazový materiál a potřeby pro opravy. Stanoviště hlídek lze zjistit z přehledné mapy. Samotné tratě jsou označené červeným značkami „EBM“a příslušnými směrovkami.
Na důležitých místech se nachází uzavírací páska. Pokud jsou trasy v prostoru veřejné dopravy, platí samozřejmě neomezeně pravidla silničního provozu. Jinak platí sportovní řád SRN. Existuje nebezpečí, že potkáte chodce a diváky. Dávejte tedy pozor a buďte ohleduplní!

[b]4. Místo startu/startovací karta (!)[/b]
řazení na start závodu je v neděli od 7:30 hod. v předstartovním prostoru ve dvou startovacích skupinách. Vstup je možný pouze po odevzdání startovací karty a odchod z prostoru je po vstupu zakázán! Startovací blok RACE je rezervován pro jezdce, kteří mají na své startovací kartě razítko „RACE“. Ostatní startující se mají zařadit dle své individuální výkonnosti v 2. bloku buď vpředu, uprostřed nebo dále vzadu. V tomto smyslu spoléháme na rozum účastníků, protože nemá smysl plést se do cesty výkonnostně silným jezdcům a nutit je, aby Vás s obtížemi předjížděli. V 8:45 hod. pak proběhne předstart. Ten, kdo si myslí, že musí předjíždět vpravo a vlevo, bude diskvalifikován. Pole se pak pohybuje společně za (!) vedoucím vozidlem (vozidlo s ampliónem) přes „Wettinhöhe“ do centra obce, kde pak v 9:00 hodin začíná neutralizovaný (!) start. Po ca. 3 km se pak závod rozjede.

[b]5. Zaváděcí kolo obcemi[/b]
Již tradiční zaváděcí kolo pro roztrhání pole startujících na 12 km vede zase přes Neuhausen do Deutscheinsiedelu zpět do Seiffenu. S pomocí policie se vynasnažíme, aby po trase nejezdila auta. Upozorňujeme však ještě jednou výslovně na to, že je třeba dodržovat pravidla silničního provozu a že se jezdí vpravo! Před polem pojede vozidlo s ampliónem a vedoucí motocykl. Tato vozidla se nesmí předjíždět. Na konci pole pojede uzavírací motocykl a sanitka.

[b]6. Průjezd okruhem / střídání a oblast předávání štafety RACE[/b]
Při příjezdu do oblasti cíle po absolvování okruhu je třeba dbát na to, abyste zabočili do správné uličky „průjezd okruhem“ („Rundendurchlauf“) resp. po absolvování posledního okruhu do uličky „vjezd k cíli“ („Zieleinlauf“). Příslušné uličky jsou zřetelně označeny. Nesprávný vjezd vede k diskvalifikaci. Oblast předávání štafet je označena a nachází se ve slavnostním prostoru. Při střídání je třeba předat gumový pás / gumové pásy traové kontroly následujícímu jezdci, takže 3. jezdec může v cíli předložit 3 pásy. Jinak nebude provedeno hodnocení!

[b]7. Dojezd do cíle[/b]
Dojezd do cíle je zakázán těm účastníkům, kteří neabsolvovali celkovou trasu 1, 2 nebo 3 kol podle přihlášky. Tito účastníci opustí prosím bezpodmínečně soutěžní tra v oblasti stravovacího bodu ve slavnostním prostoru a přihlásí se u cílové kontroly, aby nevznikly další náklady spojené s jejich hledáním.

[b]8. Cílová kontrola[/b]
V oblasti cíle se nachází stan (cílová kontrola), u kterého je třeba odevzdat gumové pásy kontroly na trati. Poté obdrží jezdci tradiční medaili absolventa. Účastníci, kteří musí odstoupit, se rovněž bezpodmínečně odhlásí u cílové kontroly.

[b]9. Technický servis[/b]
Během závodu můžete využít na stanovištích na trase a u stravovacích bodů technický servis zdarma. Ten zahrnuje výměnu duší, pl᚝ů a řetězů. Zásoba je přirozeně omezena. Každý účastník musí mít k dispozici dostatečné vybavení na opravu. Upozorňujeme na to, že tento bezplatný servis je k dispozici pouze během závodu. Naši mechanici horských kol jsou samozřejmě připraveni pomoci Vám před závodem i po něm, pak se ale za jejich práci musí zaplatit.

[b]10. Stravování[/b]
Na trase 28 km se nacházejí 2 občerstvovací stanice (Seiffener Grund a slavnostní prostor). Dostanete vše, co hrdlo ráčí! Před závodem nebo po závodu máte možnost využít „těstovinový“ kupón.

[b]11. Výměna lahví s pitím[/b]
V neděli mají všichni účastníci dlouhých tratí (70 a 100 km) možnost vyměnit si láhev s pitím. V 1. kole si v 1. stravovacím bodě (Seiffener Grund) láhev s pitím nelze vyměnit. Tento servis lze poskytnout pouze tehdy, když budou odevzdány nové lahve, které můžeme vyčistit. Prosíme, abyste se chovali férově.

[b]12. Sprchy[/b]
Ve slavnostním prostoru se nachází mobilní sprchové zařízení, jehož užívání je určeno výhradně mužům. Dámská sprcha se
nachází v domě sportovců (Sportlerheim) bezprostředně u slavnostního prostoru.

[b]13. Kemping[/b]
Asi 500 m od slavnostního prostoru postavíme zase provizorní kemping jako tábor pro jezdce. Cesta je vyznačena. Apelujeme na všechny uživatele, aby na tomto území zachovávali klid, aby v noci umožnili účastníkům potřebný spánek. Náklady na užívání tohoto kempingu činí 4,00 EUR na osobu. Tato částka slouží k pokrytí nákladů na pronájem plochy a likvidaci odpadků. Vzniklý odpad je třeba ukládat do odpadkových pytlů u východu ze slavnostního prostoru.

[b]14. Snídaně[/b]
V neděli je od 6:00 hodin možno využít snídaňový bufet ve stanu na ulici Jahnstrasse. Prostřeno bude vše, čeho si srdce sportovce žádá, a ceny jsou férové.

[b]15. Diplom[/b]
Konečný upomínkový diplom dostanete tak, že na startovní číslo nalepíte Finisher-Ticket se jménem, místem a časem, a fotografií z trasy, kterou Vám zašleme!

[b]16. Výsledky[/b]
Seznamy výsledků naleznete na www.mountainbike-marathon.de! Odkaz naleznete samozřejmě i na naší stránce. Zašlete-li nám dopisní známky v hodnotě 1,45 Euro, obdržíte seznamy poštou.

[b]17. List s kupóny a slosování[/b]
U startovních podkladů naleznete kupónový list s kupóny pro návštěvu různých zařízení a muzeí zdarma nebo za zvýhodněnou cenu. Jste srdečně zváni! Po vyhlášení vítězů v neděli ca. v 17.00 hodin slosujeme mezi všemi diváky a účastníky, kteří se zúčastnili, SCOTT-MTB! Povšimněte si losu na kupónovém listě!

[b]18. Tísňové volání[/b]
Číslo tísňového volání zní: 0172/3716311 a lze ho použít pouze v případech absolutní nouze!

[b]19. Ochrana životního prostředí[/b]
Pro provedení akce byly uzavřeny mezi pořadateli a lesní správou rozsáhlé smlouvy o užívání cest, které nás bez milosti zavazují k tomu, abychom vše vrátili do původního stavu a les vyčistili od odpadků. Musíme Vás proto bezpodmínečně vyzvat, abyste v lese neodhazovali ani nenechávali ležet předměty resp. odpadky a obaly. Pokud se o takových přestupcích dozvíme, ihned příslušného bikera diskvalifikujeme. Pokud by někdo takovou „černou ovci“ mezi účastníky EBM přistihl, prosíme Vás, abyste nám to oznámili. Tito „přátelé“ horských kol ohrožují existenci maratónu a tohoto sportu v Seiffenu. Děkujeme Vám za pochopení!

[b]20. Internet[/b]
Značné úsilí a náklady věnujeme celoročnímu provozu našich internetových stránek „www.erzgebirgs-bike-marathon.de“. Zde získáte všechny informace týkající se maratónu a zdejší scény. Potěší nás Vaše zápisy v návštěvní knize!!!

[hr]
[5l]
[b]Související odkazy:[/b]
[url=www.erzgebirgs-bike-marathon.de]www.erzgebirgs-bike-marathon.de[/url] - oficiální stránky závodu
[url=www.bikebase.cz/racen.php?ARTICLES&RACEID=343&RESET]Články o EBM na www.bikebase.cz[/url]
[url=www.erzgebirgs-bike-marathon.de/index.php?lang=cz&page=aktuell&site=ausschreibung]Propozice EBM v češtině[/url]


[i]Vážení přátelé a účastníci Malevil Cupu,
rádi se s Vámi pozdravíme a pobavíme – neváhejte a navštivte nás. Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme příjemné a úspěšné prožití víkendu v Seiffenu a okolních Krušných horách!


Za organizační tým seriálu MarathonMan-Europe 2007

Váš Pakli sport klub
pořadatel závodu Malevil Cup[/i]


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.7   images/ga_count.png 80

MALEVIL CUP on the road – Erzgebirgs-Bike-Marathon (EBM)

TitulekAutorDatum
PočasíMartin Bali-Jenčík01.08.2007 08:36:52
Joova... BaliBáža31.07.2007 11:44:38
images/line1.gifRe: Joova... BaliMartin Bali-Jenčík01.08.2007 08:35:52
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Joova... BaliVladislav Lepšík01.08.2007 09:51:38
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: Re: Joova... BaliMartin Bali-Jenčík01.08.2007 14:33:09
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Joova... BaliAleš Gregor01.08.2007 09:55:27
Pochvalabikebasefan31.07.2007 11:01:57
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif