systém bikebase

19.10.2007 - Aleš Gregor

[1l]Cyklistický server [b]BikeBase.cz[/b] vzniknul jako [b]prostředník k výměně informací[/b] z cyklistiky mezi těmi, kteří informace mají a chtějí je předat a těmi, kteří je hledají. Původně jsme server využívali především k propagaci vlastních akcí. Během prvního roku se ale jeho [b]působnost rozrostla na celou republiku[/b] a krom českých pořadatelů, organizátorů, obchodníků a dobrovolníků je úspěšně využíván i několika zahraničními pořadateli.

Každý, kdo má [b]informace o cyklistice[/b], může k jejich zveřejnění server BikeBase.cz využít.
Čím více kvalitních informací od povolaných lidí zde bude, tím více lidí je zde bude hledat a tím účinnější bude jejich zobrazení. Server je jako jeden z projektů neziskového občanského sdružení BikeBase.cz financován z reklam.

[b]Za zveřejnění tedy nic nechceme[/b], pokud si to stejně jako ostatní „autoři“ vložíte na server sami. [b]Návod - [url=www.jaknato.bikebase.cz]zde[/url].[/b] Pokud chcete informace na serveru zveřejnit a nechcete je tam sami vkládat, ozvěte se na bikebase@tiscali.cz a domluvíme placenou formu.
Vaše informace o cyklistice budou [b]vždy zobrazeny[/b] v sekci "nové články / novinky" a v jednotlivých podskupinách hlavního menu.

 

Nikdo na Bikebase.cz není profi reportér ani fotograf.
Nikdo nedostává za svoje články zaplaceno.
Každý píše sám od sebe o tom, co ho zajímá.

 

Server je veřejný, každý zde má [b]právo zveřejnit/propagovat svůj projekt, svůj závod[/b], nebo cokoli co má spojení s cyklistikou. [b]Informace necenzurujeme[/b] a ani nerozhodujeme, co zveřejníme a co ne. U nových autorů pouze kontrolujeme, zda splňují desatero BikeBase.cz a všeobecná pravidla slušného chování a zda nejsou v rozporu s platnými zákony České republiky.
Pokud vložíte tři články nebo fotogalerie, které budou splňovat tato pravidla, zrušíme Vám kontrolu a články se budou na hlavní straně serveru zobrazovat ihned.

 

[hr]

 

[b]Desatero bikebase.cz [/b]

 

[ol]Článek se musí týkat cyklistiky.
Článek necenzurujeme, neměníme, nedoplňujeme. Musíte se pod něj ale podepsat. K vaší jednoznačné identifikaci je nutná bezplatná registrace. Ta zamezí i tomu, že by se někdo chtěl vydávat Vaším jménem a umožní Vám pozdější úpravy, doplňování či smazání článku.
Článek musí být úplný. Nelze zobrazit krátký úvodník s odkazem na plné znění někam jinam.
Na hlavní straně nezobrazíme krátké zprávy, texty bez hlavy a paty, bazar a inzeráty. Tyto budou zobrazeny v panelu "novinky". Krátká zpráva je zpráva kratší jedné stránky A4. U fotogalerií je limit pro zobrazení na hlavní straně 30 fotografií. Pokud bude mít fotogalerie méně než 30 fotografií, nedávejte ji prosím na hlavní stranu.
Pokud chcete zveřejnit text nebo fotografie od jiného autora, musíte mít jeho souhlas.
Do článků lze vkládat libovolné odkazy na jiné, i konkurenční, servery, pokud s tématem přímo souvisí a článek doplňují.
Pokud se fotogalerie nebo článek týká závodu či akce, nezačínejte jej psát ve svém profilu, ale na kartě závodu. Na kartu se dostanete následujícím způsobem: Hlavní menu - závody - najděte v seznamu závod a klikněte na něj - ukáže se vám karta závodu a na ní klikněte na články - dole klikněte na "nový článek". Všechny články týkající se konkrétního závodu budou potom pěkně pohromadě a čtenáři je najdou na jednom místě - na kartě závodu. Týká se to i článků minulých ročníků. Pokud závod v kalendáři chybí, informujte správce serveru na emailu bikebase@tiscali.cz, nebo závod přidejte sami.
Ve vašem profilu můžete mít i články nebo fotogalerie, které se cyklistiky netýkají. U těchto článků, je třeba zaškrtnout volbu "soukromý článek". Poté bude článek/fotogalerie vidět pouze ve vašem profilu a nebude figurovat nikde jinde na serveru.
Před zveřejněním si článek zkontrolujte. Jak po obsahové, tak po grafické stránce. Na server chodí více jak 1000 lidí denně a neférovou nebo nedotaženou prezentací si můžete snadno uškodit.
Doporučujeme nejprve napsat článek na počítači (world nebo jiný textový editor) a až potom překopírovat obsah do formuláře na BikeBase.cz. Při dlouhém připojení se totiž může stát, že dojde k přerušení a vaše práce se může ztratit.
Uživatel/autor publikující na bikebase.cz souhlasí s tím, že na bikebase.cz umístí pouze obsah, jehož je autorem, nebo jehož autor poskytl uživateli souhlas k jeho zpřístupnění prostřednictvím služby bikebase.cz a prohlašuje provozovateli, že umístěním a zpřístupněním takového obsahu prostřednictvím bikebase.cz nebudou neoprávněně zasažena autorská práva třetích osob ani jiná práva a oprávněné zájmy třetích osob (např. právo na ochranu osobnosti fyzických osob) a nebudou porušeny obecně závazné právní předpisy.
Na bikebase.cz tedy není zejména povoleno umisovat obsah s pornografickým, rasistickým nebo nacistickým obsahem, dále obsah porušující obecně závazné přepisy (např. Listinu práv a svobod, ústavu a ostatní zákony České republiky).
bikebase.cz není v rozsahu uvedeném v § 5 zákona č. 480/2004 Sb. a v souladu s tímto ustanovením, odpovědný za činnost svých uživatelů.
Pokud má bikebase.cz podezření, že obsah informací ukládaných a zpřístupňovaných uživatelem na bikebase.cz je protiprávní, resp. neoprávněně zasahuje do práv třetích osob, je oprávněn takovýto obsah odstranit nebo dočasně či trvale příslušné informace znepřístupnit a od poskytování služeb příslušnému uživateli odstoupit zasláním oznámení prostřednictvím elektronické pošty.[/ol]

 

[b]Vysvětlení jednotlivých kategorií článků.[/b]
Článek řaďte pokud možno vždy jen do jedné kategorie.

 

[ul]Reportáže: Sem patří reporty a fotoreporty z cyklistických akcí jiných než ze závodů.
O závodech: Sem patří reportáže a fotogalerie ze závodů - vaše osobní pocity ze závodů, fotografie z trati a ze zákulisí.
Trénink: sem patří informace o tom jak trénovat, nikoliv o tom že jste byli na tréninku tam a tam. Prostě popis, návod či rada ostatním cyklistům, jakým způsobem se zlepšovat a jak trénovat lépe.
Výlety: Sem patří popisy a tipy na výlet - kam na kolo. Nejlépe doplněné mapou, popisem trati, možnosti občerstvení ubytování a parkování.
Dovolená: Sem patří popis oblasti kam se vyplatí jet na dovolenou, co tam dělat, kam tam zajít, co rozhodně nevynechat a čemu se vyhnout... prostě opět návod nebo pomoc při rozhodování ostatním bikerům kam jet na dovolenou a jak si to tam pěkně užít.
Recenze: Sem patří materiály o Vašich oblíbených dílech na kolo. Recenze by měla obsahovat fotodokumentaci dílu, jeho vlastnosti, detailní popis, srovnání s konkurencí a případně místo kde a za kolik se dá pořídit.
Tipy a triky: Sem patří různé vychytávky jak si ulehčit život :)
Systém bikebase: Sem patří články týkající se systému bikebase obecně. Jedná se o články zabývající se infoserverem, naším prezenčním systém, články týkající se našeho jednotného celorepublikového kalendáře, jednotné databáze cyklistů a dalších aktivit sdružení.
Bazar: Tak tohle je jasný... články z bazaru nedáváme na hlavní stranu - pouze pokud bazar pojmete jako recenzi v jejímž závěru uvedete možnost odkoupení recenzovaného dílu/kola
Technews: Sem patří dokumentace dílů, který jste si právě pořídily, nebo se na to chstáte a ještě s ním nemáte dostatek zážitků na to, aby z toho mohla být recenze...
Pozvánka: Tohle je celkem jasný, jedná se o články které nás lákají na akce či závody... v pozvánce nezapomínejte uvádět základní informace o akci a propozice a to i když jsou třeba v připojených souborech.
Ostatní: Tak sem patří všechno ostatní... a může to bejt opravdu cokoliv...
Rozhovory: Sem patří rozhovory s lidma co se motají kolem kol a ovlivňují dění jak v závodní, tak v turistické cyklistice[/ul]
[hr]

 

Jak napsat článek a další informace o projektech BikeBase.cz najdete - [url=www.jaknato.bikebase.cz]zde[/url].
Dotazy adresujte na e-mail bikebase@tiscali.cz. S návodem online krok po kroku rád pomůžu na ICQ 301-016-409.

 

Za tým občanského sdružení BikeBase.cz
Aleš Gregor, autor projektu


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.28   images/ga_count.png 85

Desatero BikeBase.cz

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif