trénink

01.06.2009 - Láďa Jarolím

Hledáte jednoduchý a motivační program, který Vám pomůže dosáhnout osobních cílů?
[11]
Schwinn® Cycling je…
Super efektivní kardio trénink, který přenáší zážitky ze skutečné jízdy na venkovním kole do fitness klubu. Snadno naučitelné pohyby se mění vzhledem k motivační hudbě.
Tempo hudby udává rychlost šlapání. Techniky jízdy napodobují stoupání do kopce, jízdu na rovině i nerovném terénu. Speciální brzdný systém a vybavení kola pomáhá při vytváření změn terénu a přináší zážitek ze skutečné jízdy. Trénink s neskutečnou skupinovou dynamikou je osvobozen od soutěživé povahy mezi účastníky, jelikož každý klient si určuje vlastní tepovou frekvenci a způsob tréninku.

 

5 důvodů, proč se přidat k jízdě!
Jednoduchost
Motivace
Úspěch tréninku
Zdraví
Zábava

 

Proč používat měřiče tepové frekvence?

 

Každý sám si může určovat intenzitu svého tréninku a zároveň i instruktor může kontrolovat zda jezdíte správně a zbytečně nepřetěžujete organizmus.
Měření tepu není jen hlídání tepové frekvence, ale i silným motivačním nástrojem, napomáhající k rozvoji a dobré kondici srdečně cévního systému jedince a nejsou tedy jen výsadou vrcholového sportu. Nebylo by fajn vědět, že hodiny strávené na kole jsou kvalitním tréninkem?

 

Poznej svého instruktora
[3L] Již několik let se jak v Plzni, tak v celé ČR v různých sportovních centrech, jezdí na stacionárních kolech různých značek. Jsou centra, či sportovní a pohybová studia, kde se cítí člověk velmi dobře. Po stráveném čase v těchto centrech odchází příjemně unaven a psychicky uvolněn. Odchází s myšlenkou, že udělal něco pro své zdraví. Je však pravdou, že jsou centra a sportovní střediska, která z laického pohledu nesplňují některá hygienická pravidla a někteří instruktoři zapomněli, že nejezdí pro sebe a pro peníze, ale že jsou na hodině pro lidi.

 

[5L] S kolegyní Vlaďkou Johánkovou jsme během roku navštívili několik center v Plzni, Praze, Brně,Rokycanech nebo v polském Lublinu, kde se ,,jezdí kola´´ a byli jsme moc zklamáni. Neobhajuji teď Schwinn, přestože jsme oba dva držiteli tohoto certifikátu. Znám dost instruktorů, kteří jezdí s certifikáty různých školících zařízení a Spinningu nebo Indoor Cyclingu a jezdí tak, jak by se podle mého názoru a zdravého rozumu mělo. Proto si myslím, že by měl každý z Vás poznat alespoň trochu svého instruktora a udělat si svůj vlastní názor. Vyzkoušejte, jak různá studia, tak i různé instruktory, pravděpodobně budete překvapeni.

 

[8]

 

Zajímejte se, zdá má instruktor certifikát pro výuku jízdy (některá sportovní zařízení tyto certifikáty vystavují, včetně fotek instruktorů).
[7]

 


Ptejte se svých známých, kteří již na hodinách určitého instruktora jezdili.
[6]

 

POZOR! Instruktor, který má plné hodiny ještě nemusí vyhovovat právě Vám.
[9]

 

Pokud se o Vás před hodinou a během hodiny nezajímá, nezjišuje zda jste již někdy na kole jezdil(a), zda umíte nastavit kolo a pokud jste na kolo poprvé, jak jste na tom po fyzické stránce. Pokud instruktor půlku z celé hodiny sleduje zem pod sebe, svůj pulsmetr (když už ho vůbec má) a nebo se na sebe dívá do zrcadla, zřejmě si ani nevšimne, že má na hodině třeba osobu zdravotně indisponovanou, či ženu v jiném stavu. ASI NEBUDE ZROVNA TEN PRAVÝ!!!. Chraňte si své zdraví.
Hodina by měla pro Vás být zajímavá, měla by Vás bavit a po hodině by jste měli být příjemně unaveni, ale ne mrtví. Ani v posilovně si nenaložíte činku na Vaše maximum, aby jste váhu dvakrát zvedli a pak se nemohli týden hýbat.[10]

 

Uvědomte si, že jste sice žáky na hodině, instruktor není vševědoucí a nevidí do vás. řídí se naučenými postupy a přirozeným instinktem, ale do Vás nevidí a nemůže ani přesně znát Vaši fyzickou kondici. Proto se na každé hodině řiďte hlavně svým vlastním rozumem a v rámci možností i vlastním pulsmetrem. Zvažte zda by lektor měl znát Vaše případná zdravotní omezení. Nezapomínejte, že žádný sportovec nezačne cvičit na plno bez předchozího zahřátí, a že i Vás jako malé děti rodiče učili, že na kole se bez držení nejezdí. Uvědomte si i při cvičení či protahování, zda jsou všechny cviky pro Vás bez zdravotních rizik.
[1]
Závěrem bych chtěl dodat, že i vybavení studia, jako jsou sociální zařízení a sprchy, jsou nedílnou součástí vizitky, jak instruktora, tak celého studia. Sprchy kam se bojíte vlézt i v botách by měli jedním z dalších kritérií, podle kterých si sportovní centrum vybíráte. Kvalita kol a jejich pravidelná údržba je předpokladem Vaší bezpečné jízdy.

 

Přejeme Vám Všem hodně zábavných, účelných, ale hlavně bezpečných hodin ve Vámi vybraných centrech.

 

[11]

 

M3M Studio
Kollárova 19, Plzeň
www.m3mstudio.cz


 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.03   images/ga_count.png 34

Forma tréninku - Schwinn Cycling

TitulekAutorDatum
komerceMiras02.06.2009 09:20:35
images/line3.gifRe: komerceAnonym05.12.2010 13:30:58
images/line3.gifRe: komerceMiras03.06.2009 10:31:43
images/line2.gifimages/line3.gifRe: Re: komerceHary6605.12.2010 13:24:22
images/line2.gifimages/line1.gifRe: Re: komerceAleš Gregor03.06.2009 10:55:28
images/line3.gifRe: komerceMartin Bali-Jenčík02.06.2009 19:48:26
images/line3.gifRe: komerceAleš Gregor02.06.2009 14:01:09
images/line1.gifRe: komerceMarie Kovaříková02.06.2009 12:48:57
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif