o závodech

06.06.2006 - Mirek Kronika

Třebaže někteří nezodpovědní dobrodruzi (převážně neoprénovaní) zalitovali zrušení plavání a svou účast v závodě odvolali (aniž by jen vyzkoušeli skutečně „chilling“ vodu), ostatní zajásali, z tašky doma vyhodili oteplené plavky a do krásného areálu ve Sloupu v Čechách přijeli jen s kolem a maratonkami. Bohužel na startu se nakonec těchto odvážlivců objevilo jen 26 a 1 dvoučlenná štafeta.
Všichni se těšili na pohodový pouáček, nyní navíc ještě v rodinné atmosféře. To se ale pekelně spletli. Jedinou jednoduchou disciplínou byl úvodní 2 km běh nahrazující plavání. Ten zvládl nejrychleji Honza Šmíd, člen zmíněné jediné štafety. Za ním v malých odstupech doběhli všichni ostatní a vrhli se na tra kola.
Úvodní kilometry po silnici sloužily pouze jako rozcvička po “plavání”. Vzápětí ale přišla první pecka – krátká stojka na písku a po kořenech. V těchto místech začnou pálit lýtka i trénovaného pěšáka, natož závodníka s kolem na zádech. A to dokonce ve dvou okruzích… Jsem rád, že jsem nebyl na místě. Asi bych si nedal za rámeček, co by mi tito cyklo-horolezci řekli. Další partie už byly naopak velmi příjemné a svižně sjízdné, na což doplatila první čtveřice. Prostě přehlédli šipku, dojeli na silnici, chvíli pokračovali až do blízkého Cvikova, tam se otočili a jeli zase zpátky na původní tra. Hned bylo o co závodit!
Mezitím závodníci na kratším SAMÍKOVI dojeli svých 11 kilometrů a pustili se do běhu, o něco delším než avizovaných 4 km. Ještě o něco déle běžel pozdější vítěz Ondřej Johannis kvůli strhanému značení. Nakonec se ale našel, doběhl jako první do cíle, sedl na kolo a jel opravit šipky pro své soupeře – poněkud nezvyklé v době fotbalových afér a vrcholící volební kampaně. Na SAMÍKOVI závodila pouze jedna účastnice - Martina Landová si v klidu vychutnala nádhernou krajinu a nyní si užívá v nových botách od New Balance, které dostala jako vítězka hlavní ženské kategorie.
Závodníci na dlouhé trati dokončili 32 km časovku a pustili se do poslední disciplíny. Běh na SAMUELU rozhodně není jen doplňkem a jedinou trpěnou možností, jak se cyklističtí specialisté dostanou legálně do cíle. Naopak, kdo si neušetřil dostatek sil, později ve skalnatých kopcích trpce litoval a nemohl si užívat dalekých výhledů. Po téměř 2,5 hodinové perné dřině se v cíli objevil jako první David Procházka o necelou minutu před Jardou Jírou. Třetí skončil Mirek Kalina. Nejlepším veteránem se stal Petr Pivrnec. Velké uznání zaslouží i jediná účastnice Open SAMUELA, Markéta Friedbergerová. V cíli se mnou nemluvila, ale při vyhlášení vítězů se už usmívala. Chválabohu!
Usmívalo se více lidí, nebo byli vesměs nadopováni litry endorfinů a navíc ceny zbyly téměř na každého - buď jako na vítěze nebo jako vylosovaného v následné tombole. Jedinou vadou byl pomalý průběh losování – šastní jedinci se prostě pro cenu nemohli dobelhat rychleji!!! Potěšilo [url=www.progress-cz.cz]termoprádlo Progress[/url], boty a trika [url=www.newbalance.cz]New Balance[/url] z českolipského Intersportu, adrenalinová trika [url=www.respiro.cz]Respiro[/url], slevy na sportovní zájezdy [url=www.ck-trip.cz]CK TRIP[/url]. Při doplnění tekutin jistě posloužily produkty [url=www.pivorohozec.cz]Pivovaru Rohozec[/url]. Vrcholem byl dort s obrázkem sloupského areálu, který zcela nečekaně donesla starostka obce. Uvidíme, jestli ho vítězi nebude líto sníst a nepřiveze ho příště jako putovní…
Což byla dobrá záminka pro veřejný slib, že se za rok ve Sloupu v Čechách opět sejdeme. Věřme, že v podstatně větším počtu, ale stále v pohodovém duchu.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.47   images/ga_count.png 38

SAMUEL Progress XC triatlon má studenou premiéru za sebou

TitulekAutorDatum
Super zhodnoceníAleš Gregor06.06.2006 15:29:48
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif