reportáže

10.08.2006 - Martin Bali-Jenčík

[b]14. EBM: Účastníci, organizátoři a pomocníci svedli vítěznou bitvu s deštěm…[/b]
Fakta: 8 týdnů obrovských veder ve střední Evropě a v Německu trvalé teploty nad 30 st., řeč je o létu století. Potom nadešel víkend konání EBM. A jako by se proti nám spiknul jeho bůh, přišlo varování před špatným počasím, Krušným horám byl předpovídán silný d隝 až 150 litrů na čtvereční metr (150mm) a hráznému přehrady Rauschenbach – jednomu z našich pomocníků – bylo nařízeno tuto přehradu vypustit! Hrozné vzpomínky na srpnové povodně 2002 byly stále živé a můžeme Vám říci, že jsme během těch 2 dnů zestárli o 2 roky.

 

Co zůstává, je poznatek, že jsme to dokázali. Účastníci, my organizátoři a naši pomocníci to deštivé počasí položili na lopatky a ještě jsme u toho užili spoustu zábavy! Nějaký Thomas Nicke a jedna Claudia Seidel skvělým způsobem předvedli, jak se s takovými podmínkami vypořádat, totiž nenechat se jimi ovlivnit. Tento Thomas Nicke neukazuje – už 4 roky – žádnou tělesnou slabinu, nepadá, nepostihují ho defekty, nebere ohled na německou, holandskou ani českou konkurenci a je mu jedno, jestli je vedro a 35 st. nebo 8 st. zima a prší – ohromné. To je mountainbiking, který máme tak rádi, dává nám radost ze života a přináší zážitky k nezaplacení, na něž nemůžeme jen tak zapomenout.

 

Přes 1200 účastníků přijalo výzvu a zúčastnilo se po oba dny různých klání a my blahopřejeme všem, kteří závody dokončili a zároveň vyjadřujeme respekt těm, kterým se to (tentokrát) nepodařilo. Pouze necelá padesátka lidí si svá startovní čísla nevyzvedla a do závodu nenastoupila, což je pro nás důkaz, že většina startujících jezdí na EBM ráda a zůstává mu věrná – zato vám všem DěKUJEME! Bůh EBM nás vystavil zkoušce a my jsme obstáli.

 

Brzy budou k dispozici fotky, DVD, ohlasy z tisku a něco navíc. Pokud nám budete chtít sdělit své názory, jste zváni do naší [url=www.erzgebirgs-bike-marathon.de/index.php?gb_page=1&page=kommunikation&site=gaestebuch]knihy hostů[/url]. Těšíme se na Vaše podněty a zážitky z 14. EBM.

 

S pozdravem

 

Günter a Albrecht
10.8.06

 

PS: Přípravy na 15. EBM už začaly…

 

Zdroj: www.erzgebirgs-bike-marathon.de
Přeložil: autor příspěvku
[hr]
[b]Související článek na BikeBase:[/b]
[link=www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=703]14. Erzgebirgs-Bike-Marathon zakončil seriál závodů Europe MarathonMan 2006[/link], 7.8.2006

 

[b]Vzkaz Radkovi a jeho Paklíkům:[/b]
Díky za pozvání a skvělou společnost, jste fakt dobrá parta! Až něco zase budete potřebovat, neptejte se, dopředu souhlasím.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.56   images/ga_count.png 64

Erzgebirgs - Bike - Marathon (EBM) – oficiální zpráva pořadatelů

TitulekAutorDatum
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif