images/fm_new.gifCelostátní kalendář cyklistických akcí

images/fm_reply.gif
Myšlenka je to pěkná
26.01 12:13 - Jiří Waldhauser
Nejsem proti tomu, z hlediska informovanosti, nebo případného rozhodování, čemu dát přednost by jednotný jeden kalendář byla výborná věc. Přeji Ti, aby se Ti to podařilo dotáhnout do konce a kalendář vznikl. Na druhou stranu, někteří pořadatelé, nebo oddíl, nestojí o popularitu, nechce, aby se o něm , nebo o závodech, které pořádá vědělo více, než tvoří jeho nejbližší okolí. Je to třeba z důvodu, jejich závod, je takový malý rodinný podnik, jezdí na něj stálí účastníci, pořadatelé ani většinou nechtějí několikanásobně větší počet účastníků, kam se vejdou, kde se všichni nají po závodě (kapacitně jsou schopní zvládnout jen omezený počet– třeba v hospodě, nebo tra je pro více závodníků nepropustná). Proto je neodsuzuj předem, když se Ti nepřihlásí. Měj se, zdraví dědek.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Myšlenka je to pěkná
26.01 13:48 - Daniel Janko
a je takovej problém aby od organizátora aby napsal max bla bla x lidí ??
Pokud se nemýlím tak i "velké" akce nejsou neomezené ... ale pak na druhou stranu je fér aby následně po "naplnění" počtu reálně přihlášených to na webu šlo přečíst že závod xy byl již uzavřen... nesmíš bejt takovej pesimista.... Bavím se o akcích které jsou tak nějak OPEN
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Myšlenka je to pěkná
26.01 14:26 - Aleš Gregor
Mno to by mělo být spíše na konkrétních stránkách závodu, nicméně souhlasím, že by tu měly být závody všechny.. např. mě tradičně uniká chřibské XC, spousta silničních závodů na českolipsku atd... nejde jen o to aby přijelo na závod co nejvíce lidí (stejně na hnoják v Šenově nepřijede profík z Brna (bo tam taky má spoustu závodů) ale především o to, že když se o nějakym závodu dozvim od kámoše, abych mohl najít i podrobnější informace...
images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: Myšlenka je to pěkná
26.01 14:51 - dědek
No vidíš Aleši, dávám ti za pravdu, přesto, že jsi z našeho okolí, unikly ti silniční závody, co by měl říci někdo z větší dálky. A když Ti unikly, to znamená ,co...,že nebyly zdokumentovány. Vzpomeñ si na časovku trojic předloni (Svía, Syrový maso a Skip), no vidíš a Tvojí zásluhou byly fotky, jinak se všude fotí a nikde to není vidět. Nahlaš doma , že všechny soboty budeš pryč, z důvodů dokumentace.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: Re: Myšlenka je to pěkná
26.01 15:18 - Aleš Gregor
proto dělám tenhle web - abys mohl dávat fotky a dokumentovat snadno a rychle...

Ten kalendář je nutnej i z důvodů kolizí termínů... je trrapný, když se v jednu sobotu jedou tři závody na okrese a pak se měsíc nic neděje
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
1 kalendář? dosud nemožné!
26.01 10:24 - Aleš Gregor
Než sem rozjel tenhle projekt, tak jsem se pokoušel domluvit s několika servery na vzájemný spolupráci. Jako že by sme si databáze vyměnili. Bohužel, každej server si stojí za svym kalendářem jako za děátkem, které vypiplal z miminka... je to pravda, ale pokud se nespojíme a každej nedáme to svoje, nikdy z toho nebude celostátní kalendář...
Takže se do toho pouštim sám, pokusim se udělat kalendář lepší, než má kdokoliv jiný. A až to bude hotový, dám ho všem zadarmo, snad když bude nejlepší, si ho zadarmo vezmou...:)

Další nepochopitelná věc je, že kalendář vytváří v republice minimálně 50 různých lidí a každý z nich se snaží, aby ten jeho byl nejlepší... kdyby byli ochotni se domluvit, bylo by na každém jen 1/50 práce a kalendář by byl kompletní...

A ještě jedna věc - i když do tohodle projektu narvu hafo peněz za dopisy a spoustu času, stejně nebude fungovat opravdu dokonale, dokud se sami pořadatelé nenaučí s kalendářem pracovat... nebo alespoň oznamovat změny právě do něj... Je to právě důsledek toho, že kalendářů je spousta a oni ani nemají šanci všechny je obeslat, navíc v každém kalendáři jsou jiné položky... :)

To co nám možná pomůže odlepit se od bahna, ve kterym se všichni plácáme, je to, že Petr Marek byl ochotnej se domluvit a alespoň BB a ČSC v sekci MTB bude mít jednu společnou databázi. A když to bude uděláno kvalitně a bude to fungovat, pro příští rok do toho podle Rudy Hronzy jde i VELO.

Opětovně připomínám, že kalendář bude zdarma k dispozici všem webmasterům, tisku i pořadatelům.. samozřejmě i závodníkům.
Zdroj nebude obsahovat reklamní ani jiné informace o serveru bikebase.cz, které by mohli působit jako konkurence... Napište mi, domluvíme se.
Přijde mi zbytečné dělat každý rok měsíc na něčem, co dělá člověk o 20 kilometů vedle - Pojďte se domluvit a sjednotit - bude to dobré jak pro nás, tak pro závodníky, tak především pro pořadatele!

Čus Aleš
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: 1 kalendář? dosud nemožné!
26.01 13:17 - Vladislav Lepšík
hele, štiko, jestli to bude fakt zadara, tak na mě prosím tě nezapomínej. Jo a kdyby už byl na světě megahustej týpek, tak mi taky brnkni jo ???
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: 1 kalendář? dosud nemožné!
26.01 13:28 - Aleš Gregor
no s mAk em se asi dame do kupy... :) co se MTBO týče

megahustej týpek je ještě v děloze....
images/fm_reply.gif
Re: Re: 1 kalendář? dosud nemožné!
03.03 20:41 - Důvěryhodnost
Narazil jsem zde na jeden závod z Vysočiny (chybně uvádite Jihočeský kraj) a je zajímavé, že organizátor si ještě není jistý tratí a podobou závodu, přesto to jsem již nějaký aktivista naukal. To je problém všech databází, kam vkládá data více lidí s různou motivací. Z vlastní asi 7-leté zkušenosti mohu říci, že co si neuděláš, tak to nemáš, tzn. co si webmaster sám do databáze nenauká, to v ní nemá, pokud to má být rozumný obsah, to je další úskalí. Na závěr této pesimistické poznámky uvádím, ža kaledář se mi svým rozsahem velmi líbí.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: 1 kalendář? dosud nemožné!
04.03 20:21 - Aleš Gregor
JJ důvěryhodnost je velmi ožehavé téma, které se přímo týká termínu jednotný celostátní. Téma je to na delší povídání, ale v základu jde o to, že když bude na webu 100 kalendářů, tak se o ně bude starat 100 lidí a pořadatelé se z vysoka vykašlou posílat info na všechny a posílat aktualizace v případě změn už vůbec.
Tenhle kalendář, přesto, že jsem se s nim mořil zhruba 2 měsíce, bude k dispozici zdarma všem kdo budou mít zájem. Jak webové stránky, tak periodika.
Veškeré změny provedené v tomto kalendáři se okamžitě projeví na všech stránkách přebírajících tento kalendář, aniž by se o to musel kdokoliv starat.
Každý pořadatel může po bezplatné registraci spravovat záznamy ve svém závodě.
Když bude kalendář jen jeden a budou ho používat všichni, můžeme docílit toho, že se o vlastní závody postarají samotní organizátoři bez prostředníků a zaručí se tím jeho 100% aktuálnost.
Každý záznam je ověřován na e-mailu zadaného při zápisu závodu a pořadatel má právo vyjádřit námitky k záznamu.

Přesto kalendář může vykazovat chyby a vykazoval by je i kdybych to tam všechno sypal sám, protože změny není schopen pochytat nikdo.
U drtivé většiny záznamů je euveden kontaktní e-mail nebo web, na kterém je dobré si informace před závodem ověřit. Záznam úmyslně neobsahuje více podrobností, protože by jsme nebyli schopni zaručit jejich aktualizaci.... :)

Jde mi o to, aby existoval celostátní jednotný kalendář, který bude k dispozici každému. Pomůže to každému závodníkovi a každěmu pořadateli.

Jedeme to první rok a myslim, že je to projekt úspěšný. Stále chodí nové záznamy a pořadatelé se s kalendářem seznamují.
Z chyb, které vznikají se poučíme, pokud se o nich dozvíme, tak je opravíme a věřím, že příští rok to bude mnohem lepší.

Jo díky za pochvalu a prosil bych info na tu vítku :) Mrknu na to.
Aleš
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
tohle je super
26.01 07:32 - Daniel Janko
Jestli se to povede alespoň z 80% tak to bude super , stále zjištuji kolik je různých závodů v okolí o kterých se dozvídám spíše ústně a po závodu než že bych je někde našel na webu .
Aleši jsi štika !!!! jen tak dál....
images/fm_reply.gif
Re: tohle je super
26.01 07:45 - Bimbo
A kdyby se ještě časem podařilo, že by pořadatelé komunikovali o termínech - to znamená, že by jednu sobotu nebylo na výběr 15 akcí a příští 2. To by byla paráda. Ale už jsem vzhůru a přestávám snít. ;-)

Každopádně je tahle akce (myšlenka?) potřeba. Protože na každém (téměř) webu je nějaký kalendář, takže v současnosti jich stačí sledovat 20 - 25 a člověk má přehled. :-(
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: tohle je super
26.01 15:19 - Aleš Gregor
ano je to i kuli těm termínům... pořadtelé ale musí vědět, že takový kalendář existuje...
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif